Що треба знати черкасцям про призначення субсидії з 1 травня

Що треба знати черкасцям про призначення субсидії з 1 травня

Що треба знати черкасцям про призначення субсидії з 1 травня
. Фото: Суспільне

Із 1 травня громадянам призначатимуть субсидію на літній сезон. Декому субсидії перерахують автоматично, а декому треба подати нові документи до Пенсійного фонду України, повідомили у пресслужбі Черкаської міської ради.

Заступниця директора департаменту Катерина Бінусова пояснила, що з більшість людей, які отримували субсидії в опалювальному періоді, автоматично отримають їх з 1 травня.

Однак, з її слів, якщо у людини з'явилися нові обставини, які впливають на отримання допомоги від держави (наприклад змінився майновий стан чи склад сім'ї), про це треба повідомити Пенсійний фонд України.

"Якщо цього не зробити, можна залишитися без субсидії. Крім того, субсидіанта можуть зобов'язати повернути отримані суми. Це стосується й випадків, коли людина вказала недостовірні дані у заяві чи декларації про доходи та витрати", — розповіла Катерина Бінусова.

Також подати нові документизаяву та декларацію необхідно, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені люди;
  • члени сім'ї орендують інше житло;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих людей у сім'ї менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

"При розрахунку державної допомоги на оплату комунальних послуг беруть до уваги різні види доходів. Це не лише зарплати та пенсії, а й, приміром, допомога з безробіття, компенсація з догляду за особою з інвалідністю та інше. У зв'язку з цим треба знати, що грошова допомога від міжнародних організацій, яку виплачують постраждалим під час воєнного стану, не враховуватиметься при розрахунку субсидії" – пояснила Катерина Бінусова.

Також, за її словами, до сукупного доходу сім'ї при розрахунку субсидії не включають:

  • допомогу на проживання для ВПО;
  • компенсацію витрат на тимчасове розміщення ВПО, що перемістилися після 24 лютого 2022 року.

Посадовиця зазначила, що однією з умов надання допомоги від держави є відсутність комунальних боргів. Боржникам також можуть призначити субсидію, але лише за наявності договору з постачальником послуг про реструктуризацію заборгованості.

Що відомо

За даними департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, у Черкасах майже 30 000 сімей отримують субсидію.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок