З екзотичними музичними інструментами та великодніми пряниками: волонтери з Черкас провели арттерапію для дітей

З екзотичними музичними інструментами та великодніми пряниками: волонтери з Черкас провели арттерапію для дітей

З екзотичними музичними інструментами та великодніми пряниками: волонтери з Черкас провели арттерапію для дітей
. Фото Олени Огінської

Грали на хангу та розмальовували великодні пряники — так провели час з вихованцями Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей черкаські волонтери. Вони напередодні Великодня завітали до дітей, щоб створити відчуття свята, повідомила Суспільному волонтерка Олена Огінська.

До дітей волонтери привезли музичні інструменти — африканські барабани, флейти, ханг, музичні тибетські чаші.

"Більшість дітей взагалі не бачили такі інструменти, для них це було вперше, дивовижно, пізнавально — це ханг, африканські барабани, шум дощу, маракаси, флейти, музичні тибетські чаши. Ми прагнемо через музику розкривати в дітях радість від поєднання з інструментом, бо це природа і звуки. Щоб діти не боялися, все пробували, могли самостійно обирати будь-який інструмент і грати на ньому. І цим розслабилися, трохи зняли психологічну напругу, і отримали колективний заряд позитивної енергії. У такій терапії немає помилок, тож дитина починає вірити в свої сили, що дуже добре в їхньому розвитку", — розповіла Олена.

волонтери
Фото Олени Огінської

Волонтер Віталій Душка додав: звучання таких інструментів допомагає розслабитись:

"Ми познайомили діток з цілющою енергією тибетських співочих чаш. Ми зробили усім охочим індивідуальний звуко-вібраційний масаж. Дітки охоче сприймали таку терапію та насправді змогли розслабитися. Деякі казали, що спочатку було легке напруження від незвичних сильних вібрацій, але потім розчинялися у звуках та повністю розслаблялися. Один хлопчик сказав, що був момент, коли звук повністю поглинув його і крім звуку він нічого не чув, хоча навколо було багато людей і всі шуміли та грали на інших інструментах. Це не дивно, адже вібрація співочих чаш проникає глибоко у м'язи та органи тіла, куди не можна дістати класичним масажем, а звук допомагає розслабити і розум і, як результат цього, і все тіло, знімаючи психосоматичні спазми та напруження, що є дуже важливим, особливо для дітей у такому місці як центр соціально-психологічної реабілітації".

З його слів, наступного разу волонтери планують провести загальну медитацію та звуковий масаж для всієї групи дітей водночас.

волонтери
Фото Олени Огінської

Такий формат зустрічі волонтери проводять втретє, прокоментувала Олена Огінська:

"До цього ми були у Золотоніській та у Вільшанській спеціалізованих школах-інтернатах. Ми допомагаємо діткам вже давно. Наш колектив волонтерів невеличкий, і зараз він поповнюється саме музикантами, які охоче долучаються. Цього разу долучилися і з музичними чашами, які славляться своїми лікувальними вібраціями. Тож для діток ми провели такий собі ще й додатковий сеанс вібраційної терапії".

Також до Великодня волонтери з дітьми розмалювали глазур'ю пряники.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок