Куди подіти шкаралупу від освячених яєць — пояснення черкащанам

Куди подіти шкаралупу від освячених яєць — пояснення черкащанам

Куди подіти шкаралупу від освячених яєць — пояснення черкащанам
. Суспільне Черкаси

Під час Великодніх свят досить часто виникає питання: чи викидати у сміття шкарлупу від крашанок. А що робити з наклейками із зображенням Христа чи Діви Марії, які наносяться на яйця?

Що робили зі шкаралупками у давнину, розповіла Суспільному вчителька образотворчого мистецтва Черкаської школи № 18 Лідія Солодар. Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан також застеріг про використання термоналіпок на яйцях.

"У сміття писанки звісно ж не викидали. Залишки шкаралупок від писанки чи крашанки топтати також не можна. Їх або на стрісі залишали, якщо це залишки крашанок, або ж закопували у землю для кращого врожаю. Також шкаралупки могли товкти й давати курям чи худобі як додаток до їжі, а оскільки шкаралупи насичені кальцієм, то це гарно сприяє зростання врожаю та вигодовуванню тварин. Також залишки шкаралупок могли пускати за течією й тоді вони допливали до містичних рахманів", — розповіла Лідія Солодар про традиції українців.

Митрополит Черкаський і Чигиринський розповів, що слід класти до великоднього кошика

Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан також застеріг про використання термоналіпок на яйцях:

"Єдине, від чого я застерігаю – не використовувати термоналіпки із зображенням Господа, Божої Матері, чи когось із святих. Тому що потім, коли ми з'їдаємо яйце, термоналіпки з образами викидаємо у смітник, а цього не можна робити".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок