Пропонувала оплатити власним коштом: онука черкаського письменника Симоненка про літературну премію

Пропонувала оплатити власним коштом: онука черкаського письменника Симоненка про літературну премію

Пропонувала оплатити власним коштом: онука черкаського письменника Симоненка про літературну премію
. Картина: В. Клименко. "Портрет Василя Симоненка", 1985

У січні 2023 року вперше не вручали Літературну премію Василя Симоненка через воєнний стан. Онука Василя Симоненка — Мирослава розповіла, що дізнавшись про призупинення премії цьогоріч, хотіла виплатити її самотужки.

За словами Мирослави, вона звернулася на урядову гарячу лінію з пропозицією виплатити премію.

"Війна як привід для держструктур не виконувати свої обов’язки, нічого не робити, не шукати рішень, а продовжувати штампувати відписки, до яких ми всі так звикли до війни. Це дуже страшне усвідомлення для мене, адже це не зміниться з перемогою, люди ж бо на посадах залишаться ті самі.

У березні 2022 року була як завжди вручена державна премія імені Шевченка (в розмірі 397 тисяч гривень). Кілька місяців по тому моя сім‘я дізналась, що державна премія імені Симоненка (в розмірі 15 тисяч гривень) була скасована. Ми з мамою вирішили, що виплатимо премію з власних коштів і повідомили про це Черкаській обласній адміністрації через гарячу урядову лінію. Запит було прийнято два рази. Премія так і не відбулася. Звісно всі Верховні Ради, Комітети культури і та інші держоргани опублікували дідові вірші в день його народження, а на всі мої коментарі під їхніми постами про те, коли ж буде вручена премія — знову відписки: треба вияснити…скоріше всього причина в війні".

У коментарі Суспільному голова обласної організації Національної спілки письменників Володимир Поліщук пояснив, що про наміри Мирослави Симоненко дізнався після дня народження письменника. А, як відомо, щорічно премію вручають у Черкасах до дня народження Василя Симоненка — 8 січня.

"Я, як голова спілки письменників, пропонував, що будемо присуджувати цьогоріч без фінансової складової. Щодо намірів Мирослави фінансувати, я дізнався вже після 8 січня. На початку у липні, коли вирішувалось питання стосовно проведення конкурсу, ще не було зрозуміло як це зробити у зв'язку з воєнним станом, оскільки подібні питання були призупинені. А потім у казначействі дещо пізніше роз'яснили, що є форма для проведення подібних конкурсів. Коли у вересні розпочався конкурс на Шевченківську премію, я ще раз звернувся до обласної ради з питанням проведення премії Симоненка, оскільки час був і ми могли б встигнути провести конкурс. Однак в обласній раді вирішили призупинити конкурс через побоювання не встигнути належним чином його провести".

Своєю чергою в Управлінні культури Черкаської ОВА зазначили, що отримали звернення від Ніни Симоненко, дружини сина поета.

"Ми спілкувались з пані Ніною і надали відповідь у визначений законом термін. Ми пояснили, що у 2023 році премія Симоненка відбудеться і на неї передбачене фінансування. Тобто цьогоріч із цим немає жодних проблем. У 2022 році жодна премія від Управління культури не проводилась і не фінансувалась у зв'язку з воєнним станом. Однак це не вплинуло на ситуацію в цілому, адже ми провели вечір пам'яті Симоненка і відповідно ще низку заходів", — прокоментував начальник управління Олександр Шабатін.

Що відомо

  • Премію пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка присуджують щорічно.
  • Вона має на меті не лише вшанувати поета-черкащанина, а й популяризацію його імені й творчості для підтримки молодих талантів, заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України.
  • Премія поділяється на дві номінації: "За найкращу першу поетичну збірку" (поетичний дебют) і "За найкращий художній твір" (поезія, проза, драма). Премію вручають у Черкасах до дня народження Василя Симоненка — 8 січня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок