На Черкащині розпочався період морозів. Скільки триватиме, розповів синоптик

На Черкащині розпочався період морозів. Скільки триватиме, розповів синоптик

На Черкащині розпочався період морозів. Скільки триватиме, розповів синоптик
. Суспільне Черкаси

На Черкащині стартував період морозів. Така погода утримається в області щонайменше тиждень, повідомив Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

"Наступний тиждень керувати погодою буде Скандинавський антициклон, завдяки якому опади поступово припиняться, хмари розсіються, а північно-східні вітри забезпечать надходження арктичної холоднечі. Першими арктичний холод вже зустріли Канів та Золотоноша", — розповів метеоролог.

Вранці 7 січня зафіксували найнижчу температуру 9º у Золотоноші. По Україні температурний максимум - 24º морозу було на Сумщині, повідомив Віталій Постригань.

За його словами, поступово холод охопить рівномірно всю Черкаську область. Під впливом потужної хвилі холоду на Черкащині встановляться помірні морози.

"Арктичне повітря, що циркулює в системі антициклону, буде інтенсивно вихолоджуватися в нічні години та слабко прогріватися в умовах короткого світлового дня. Температура вночі очікується 8-13º морозу, вдень прогнозуємо 3-8º морозу. Температурний фон на 7-8° нижче клімату", — розповів Віталій Постригань.

Рівень води у Дніпрі біля Черкас сягнув рекордно низьких показників. У чому причина

На дорогах буде слизько. Така погода протримається щонайменше тиждень.

Морозний період зумовить швидке льодоутворення на водних об’єктах області. Не забувайте, що перший лід крихкий та ненадійний, додав синоптик.

Як вплине погода на агрокультури

Морози корисні для культур, що зимують. Після тимчасового відновлення вегетації у період аномального тепла, зі зниженням температури вони пройдуть повторне загартування, відновлять морозостійкість, увійдуть в стан зимового спокою. За відсутності температур нижче 15º морозу їхня зимівля продовжиться цілком задовільно.

Вплив погоди на здоров'я

Синоптики зафіксували стрибки показників барометрів, повідомив Віталій Постригань. Якщо за добу 5 січня атмосферний тиск знизився аж на 17 одиниць, то 6 січня — різко підвищився на 10. Такі баричні гойдалки негативно впливають на самопочуття людей.

Нові температурні рекорди

У січні 2023 у Чигирині вперше за 100 років спостережень стовпчики термометрів стрибнули аж до 14º тепла, встановивши нові рекорди максимальної температури січня. Попередній рекорд в історії метеорологічних спостережень з максимальною температурою +12,8º було встановлено 04.01.1984 році в Умані. Середньодобова температура підвищилася до 10,0°C тепла, що вище кліматичної норми на 14,0° C, та відповідала погоді другої половини квітня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок