На сайті Черкаської міської ради 27 квітня з'явилася електронна петиція про відновлення історичних назв вулиць, провулків, узвозів, а також вшанування українських героїв.
Черкасці, які загинули на російсько-українській війні, заслуговують на те, щоб їхні імена були зображені в топоніміці, розповів автор петиції Павло Пасєчко.
"Російські пропагандистські канали постійно стверджують, що їхні війська йдуть визволяти в наші міста “русскій мір”, а коли російський танкіст вивалюється з бронетехніки на перехрестя окупованого містечка, то його “зустрічають” Пушкіни, Некрасови, Волков... Після чого кожен окупант сміливо заявляє, що він просто “освобождает русские земли от украинской нечести”, – прокоментував автор.
За його словами, нині потрібно відновити історичні назви вулиць та вшанувати українських героїв, зокрема, місцевих захисників, які загинули, захищаючи Україну від російського агресора.
"Саме тому в Черкасах потрібні вулиці Василя Стуса, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Праведниці Шулежко, Юрія Тютюнника, Вікентія Хвойки, Авіаторів Касяненків, Сінна, Солом’янська, Гостромогильна, провулки Гордіїв, Хмільник, узвози Дубіївський, Кузубівський, Заячий", – пояснив Павло Пасєчко.
Станом на 10:30 годину 29 квітня за петицію проголосували 43 людини із 500. До кінця збору підписів залишилося 28 днів. Після чого її мають розглянути на сесії міської ради.
Що відомо
- 20 квітня топонімічна комісія Черкас перейменувала 17 вулиць, п'ять провулків та два сквери, повідомив секретар комісії Олексій Дубовий.
- У Черкасах з’являться вулиці Праведниці Шулежко, Степана Бандери, Марусі Чурай та Василя Стуса в Черкасах.
- Також топонімічна комісія вирішила демонтувати пам’ятний знак Василини, розташований на однойменній вулиці. Перейменування відбудеться не одразу, а після кількох етапів, сказав Олексій Дубовий.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- "Громадський бюджет-2022": у Черкасах реалізацію проєктів-переможців перенесли
- Головна умова — укриття: у Черкасах відновлять роботу сім дитсадків