14 студентів-переселенців із "гарячих" областей здобувають освіту онлайн у черкаських навчальних закладах за програмою академічної мобільності. Про це Суспільному повідомив начальник управління освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації Валерій Данилевський.
За його словами, програма дозволяє студентам з регіонів, де тривають бойові дії, тимчасово навчатися в іншому освітньому закладі.
Студент-першокурсник із Чернігова Павло Щучкін із кінця березня навчається онлайн у Черкаському державному бізнес-коледжі. Він здобуває знання за програмою академічної мобільності. Розповів, що навчальні дисципліни для нього не нові, а от до викладачів довелося звикати.
"Я навчався у фаховому коледжі транспорту та комп’ютерних технологій за такою спеціальністю, і через війну припинилося навчання. Чув, що там вікон і дверей вже немає", – розповів студент-переселенець.

Їхати з міста, як і залишати навчання, Павло не хотів:
"Поїхали, бо вже сестра не витримувала те, що там відбувалося. Літаки бомби скидали, і тому вже вирішили їхати. Я нині в Черкасах і обрав цей коледж, бо його порекомендували знайомі", – прокоментував студент.
Павло — перший студент-переселенець, який навчається в коледжі за програмою академічної мобільності, розповіли у виші.
За словами завідувача кафедри комп’ютерної інженерії та інформаційних технологій Владислава Хотунова, програма академічної мобільності дає можливість продовжувати навчання за спеціальністю, обраною у своєму ВНЗ. Програма академічної мобільності адаптується під кожного студента.

"Це студент, який навчався в Чернігові за спеціальністю "Програмування". І саме за цією спеціальністю, за програмою внутрішньої мобільності, він продовжує навчання в стінах нашого коледжу. Якщо є якісь зміни в навчальних планах, якщо вони чимось відрізняються, то ця освітня траєкторія адаптується під конкретного студента", – пояснив Владислав Хотунов.
Програма академічної мобільності діє з 2015 року, сказала заступниця директора з навчально-методичної роботи Надія Азьмук.

"У нас до цього програма академічної мобільності була лише із закордонними закладами вищої освіти. Щодо внутрішньої програми академічної мобільності, то це в нас перший випадок. Ми маємо можливість приймати студентів із закладів фахової перед вищої освіти і закладів вищої освіти. Студенти так отримують можливість навчатися, і потім результати, які вони здобудуть у нашому закладі освіти, будуть визнані закладом освіти, в якому студент навчається на основному місці", – пояснила Надія Азьмук.
Долучатися до програми можуть студенти з міст, у яких ведуться бойові дії, сказав начальник управління освіти і науки обласної військової адміністрації Валерій Данилевський.
"Ця форма дистанційної освіти дозволяє студенту перебувати будь-де, тобто: він може бути в Черкасах, може бути в Києві, може бути на окупованій території, може бути закордоном, може бути і в Антарктиді, але якщо там є доступ до мобільної мережі, до Інтернету, він реєструється і здійснює освітній процес в дистанційному режимі", – прокоментував він.
За словами Валерія Данилевського, нині таких студентів у Черкасах чотирнадцять.
"Якщо брати виключно вищу освіту, то в нас нині залучено дев’ять студентів. Переважно це Чернігів, Маріуполь. Якщо говорити про фахову передвищу освіту, то в нас п’ять студентів залучені за цією програмою до навчання. По фаховій передвищій, крім Маріуполя, ще є студенти з Ізюма та Харкова", – прокоментував начальник обласного управління освіти і науки.
У коледжі повідомили, що, за програмою, студент не сплачує жодних додаткових коштів, за ним залишається державне місце, на якому він навчається, а також зберігається стипендія.
Що відомо
- 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
- Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
- 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
- На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України