До зимової ополонки приходять учасники черкаського Клубу довгожителів напередодні Різдва. У них купальний сезон триває протягом року, розповів Суспільному керівник клубу Сергій Каліга.
За словами пана Сергія, у холодній воді вони черпають силу та енергію. До Дніпра приходять чи не щодня. Сонце сходить – учасники клубу довгожителів вирушають купатися. Хай там що: сніг, крига чи дощ, — до води йдуть і настрій завжди є.
Все, що треба – це трохи розім’ятися перед запливом, додала Анна Левченко:
"Головне руками та ногами помахати. Потім ногами зайти й вийти".
Для настрою вони прикрасили купальники: 6 грудня занурення святкове, розповіла Тетяна Михайленко:
"Просимо водичку, щоб вона забирала наші недуги, всі стреси, всі нехороші емоції".
Пані Тетяна зазначила, що вони не бояться заходити в холодну воду:
"Вода прекрасна. Водичка мокра і тепла".
Таїсія Глизенко у клубі довгожителів вже десять років:
"Після плавання жити й розмножуватись хочеться. Ноги болять, а як виходиш з води — ні ноги не болять, нічого не болить", — розповіла жінка.
Пані Анна розповіла, що прийшла до клубу через дев'ять місяців після інсульту. Тоді ходила з ковінькою, тепер — навіть сироти на шкірі після купання не виступають.
"Отак як ви лікуєтесь теплою водою, отак ми тут холодною. Я одразу не повірила у це. Я хворіла дуже часто фолікулярною ангіною – це була катастрофа для мене, а потім перестала", — розповіла Анна Левченко.
"Я відчуваю себе дуже добре тому, що зараз ми на природі й разом з природою ми себе почуваємо", — зауважив черкасець Олександр Кісільов.
За словами Сергія Каліги, щороку людей в клубі більшає:
"Доєднується молодь. А так, взагалі, найстаршому нашому відвідувачу 89 років, наймолодшому — 25 років. Це дає насолоду організму, збільшується працездатність і, взагалі, ендорфіни щастя присутні".
Закріплюють оздоровчий ефект щоразу спільним фото та теплим чаєм, приготовленим за власним рецептом:
"Є у чаї нашому і чорнобривці, і смородина та малина. Все, що в нас росте. Можна навіть березу".
За словами черкаського кардіолога Володимира Казмирука, пірнати у холодну воду треба обережно, аби це було максимально корисним для здоров’я:
"До моржування треба готуватись. Якщо ви вирішили, що це треба робити, то потрібно бути поступовим, почати з приймання холодного душу", — пояснив лікар.
Починати загартовуватися найкраще з літа, додав Сергій Каліга. До клубу довгожителів запрошує усіх охочих.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України