У Смілі у відвідувачки кафе виявили підроблений COVID-сертифікат. Вона показала його персоналу, а ті викликали поліцію, розповіла Суспільному речниця головного управління Нацполіції області Зоя Вовк.
До поліції, зазначила речниця, звернувся працівник кафе:
"Він повідомив, що одна із відвідувачок використовує COVID-сертифікат з явними ознаками підробки. Поліцейським жінка розповіла, що купила сертифікат про вакцинацію через телеграм-канал", – зазначила Зоя Вовк.
Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, додала речниця.
Читайте також: Підроблений COVID-сертифікат. Яка відповідальність за їх виготовлення та використання
За використання підроблених документів передбачено покарання у вигляді штрафу, арешту або обмеження волі на строк до двох років.
Що відомо
- На початку вересня головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що чинне законодавство передбачає покарання лікарів за підроблення сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі.
- 27 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціюватиме відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від COVID-19.