На Черкащині майже 20% дільниць розпочали свою роботу завчасно — ОПОРА

На Черкащині майже 20% дільниць розпочали свою роботу завчасно — ОПОРА

Про те, що майже 20% дільниць розпочали свою роботу завчасно, повідомила під час брифінгу Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

За словами Айвазовської, станом на 10-ту ранку спостерігачі ОПОРИ повідомляють про те, що до восьмої години розпочали роботу майже 20% виборчих дільниць у 197 окрузі на Черкащині:

"На Черкащині ситуація не є екстраординарною, є завчасний початок роботи майже 20% дільниць, тобто почали дільниці роботу до восьмої години ранку", — повідомила Ольга Айвазовська.

За її словами, відповідно до частини 3 статті 247 Виборчого кодексу України дільнична виборча комісія у день голосування не раніше як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання.

На початку засідання усі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються виборчі бюлетені. Голова дільничної виборчої комісії надає для огляду членам дільничної виборчої комісії, присутнім кандидатам у депутати, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам, представникам засобів масової інформації почергово всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки.

Після огляду кожна виборча скринька опломбовується або, у разі неможливості, опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого в неї вкидається контрольний лист, у якому зазначаються номер виборчої дільниці, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, прізвища, ініціали та підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб організацій партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії.

Після вкидання контрольного листа до виборчої скриньки голова виборчої комісії надає для огляду наступну виборчу скриньку і проводить з нею ту саму процедуру. Після пломбування або опечатування останньої виборчої скриньки і вкидання до неї контрольного листа та встановлення стаціонарних (великих) виборчих скриньок на відведені для них місця приміщення для голосування вважається готовим до проведення голосування.

Зокрема, на виборчій дільниці №710228 (село Деньги, Золотоніський район) комісія не вела протоколу ранкового засідання. Його почали заповнювати вже під час голосування. А ось під час під час підготовчого засідання зранку комісія складала список виборців для голосування на дому, що мало бути зроблено попередньо. Також у приміщенні для голосування немає розмітки щодо дистанції та вказівників для людей з підвищеною температурою.

Згідно з частиною 3 статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України», дільнична виборча комісія у день голосування не раніше, як за 45 хвилин до початку голосування, проводить підготовче засідання. На початку засідання усі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються виборчі бюлетені.

На виборчій дільниці в селі Шабельники (ВД №710228) також не вели протоколу підготовчого засідання.

На виборчій дільниці №711073 (місто Черкаси), як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, наявні лише 4 замість 6 скриньок для голосування, а ця виборча дільниця є великою.

Відповідно до частини 6 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок — стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Так, на дільниці у селі Домантове №710193 на ранковому засіданні комісія вкинула контрольні талони без печатки. Виявивши помилку, комісія склала відповідний акт. Також члени комісії вирішили повторно вкинути до скриньки правильно заповнений контрольний лист.

Згідно з частиною 2 статті 86 Закону для організації голосування виборців, не здатних пересуватися самостійно, за їх місцем перебування дільнична виборча комісія в останній день перед днем голосування на своєму засіданні виготовляє витяг із списку виборців за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Такий витяг невідкладно після його складання надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Спостерігачі ОПОРИ також повідомляють про неналежне дотримання протиепідеміологічних заходів.

Як розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко, на Черкащині почали фіксувати порушення.

"Є повідомлення, що на двох дільницях зафіксували спостерігачі голосування без паспортів громадянина, такж перевіряємо повідомлення про підкуп виборців", — повідомив Колісніченко.

"На Че перебуває велика кількість спостерігачів: і представники посольств, і міжнародні спостерігачі. А також на 140 дільницях із 141 присутні спостерігачі ОПОРИ", — зауважила Ольга Айвазовська.

Що відомо

  • На Черкащині виборець проголосував за водійським посвідченням, повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.
  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок