На Черкащині зареєстрували 20 випадків інфікування штамом "Дельта"

На Черкащині зареєстрували 20 випадків інфікування штамом "Дельта"

На Черкащині зареєстрували 20 випадків інфікування штамом "Дельта"
. Суспільне Черкаси

На Черкащині зареєстрували 20 випадків інфікування штамом "Дельта". Жоден із інфікованих не був вакцинований від COVID-19, повідомила Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.

За словами Лариси Кошової, трьох з інфікованих ушпиталили в стаціонар.

"Зауважу, що «Дельта» призводить до важкого перебігу коронавірусу та має здатність швидко поширюватися, а перші й найбільш поширені симптоми штаму відрізняються від звичного перебігу хвороби. Серед них — лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. Водночас втрата нюху зустрічається рідше", — розповіла Лариса Кошова.

Посадовиця додала, що захиститися від COVID-19 та штаму можна лише за допомогою вакцинації. За її словами, саме імунізація дозволяє перенести хворобу не в тяжкій формі.

Що відомо

У Черкаській області за добу виявили 12 нових випадків інфікування коронавірусом, повідомили в пресслужбі Мінохорони здоров'я України. За інформацією заступниці голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариси Кошової, в області перебуває на лікуванні 626 черкащан із підтвердженим діагнозом та підозрою COVID-19.

За останню добу лабораторний центр підтвердив коронавірус у чотирьох жителів м. Черкаси, чотирьох — м. Сміла, однієї людини з Городищини, однієї — з Кам’янщини та двох жителів Шполянщини.

На стаціонарному лікуванні перебуває 83 пацієнти з підтвердженим діагнозом COVID-19:

  • 35 - у Черкаській міській інфекційній лікарні;
  • 10 - в Уманській міській лікарні;
  • 20 - у Корсунь-Шевченківській ЦРЛ;
  • 8 - у Першій Черкаській міській лікарні;
  • 10 - у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні.

Також у стаціонарах лікується 13 черкащан із підозрою COVID-19. На амбулаторному лікуванні під наглядом лікарів первинної ланки перебуває 530 пацієнтів.

Що відомо про штам "Дельта"

  • За інформацією МОЗ, штам "Дельта" в 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
  • Симптомами штаму є порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові. Також поширеними симптомами є лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, менш поширеними – кашель та втрата нюху. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.
  • За даними МОЗ, ймовірність тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом "Дельта" набагато вища у невакцинованої людини.
  • Загалом від початку епідемії в області виявили 80 990 випадків інфікування коронавірусом, 78 399 людей одужали, а 1 814 померли.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок