У Черкаській ОДА зазначають: вакцинація лікарів добровільна

У Черкаській ОДА зазначають: вакцинація лікарів добровільна

У Черкаській ОДА зазначають: вакцинація лікарів добровільна
. Суспільне Черкаси

Вакцинація медичних працівників, на Черкащині зокрема, проводилася і проводиться лише за їх згоди. Про це під час пресбрифінгу зазначила очільниця управління охорони здоров’я Черкської ОДА Лариса Кошова.

За словами посадовиці, перед вакцинацією обов’язково йде збір анамнезу, у кожного медика індивідуально перевіряють можливі протипоказання. А після вакцинації ведеться спостереження за їхнім станом.

Читайте також: Перші побічні ефекти вакцинації від СOVID-19. Чи є це допустимою нормою

Головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник зауважив, що вакцинація на Черкащині добровільна. За його словами, протягом 24-25 лютого на базі обласної лікарні зробили щеплення 170-ти особам. У першу чергу вакцинують лікарів, які працюють із ковідними хворими.

"Велася ретельна підготовка окремо з кожним медпрацівником, який дав згоду на вакцинацію. Запитували поро їхній стан, дізнавалися, чи не хворіють вони на ГРВІ тощо. Зважаючи на підвищений артеріальний тиск, кілька працівників не вакцинували", – зазначив він.

Читайте також: Після щеплення від COVID-19 на Черкащині шість лікарів відчули слабкість і головний біль

За словами Олександра Дудника, поки що було зафіксовано шість випадків виникнення несприятливих факторів після вакцинації. Серед них –у трьох медиків зафіксували підвищення температури, у решти –загальна слабкість, головні болі, тіла, біль у місці ін’єкції. Однак такі реакції, за словами медика, були передбачуваними, адже у інструкції до препарату ці побічні дії прописані. У згаданих шести осіб вони минули протягом двох діб.

Наживо:

Що відомо

  • 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19 вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute. В перший день дозу вакцини отримали 159 людей.
  • Першим в Україні вакцину проти COVID-19 отримав лікар з ковідного відділення Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.
  • З 1 березня Міністерство охорони здоров'я відкриє можливість запису до електронної черги вакцинації проти COVID-19 у застосунку на та порталі "Дія".
На початок