Перше в Україні щеплення від COVID-19 зробили лікарю з Черкас. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Перше в Україні щеплення від COVID-19 зробили лікарю з Черкас. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Перше в Україні щеплення від COVID-19 зробили лікарю з Черкас. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Суспільне Черкаси

24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації від COVID-19. Першим вакцину отримав лікар з ковідного відділення Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

Лікар-реаніматолог з Черкас став першим, кому в Україні зробили щеплення від коронавірусу. Вакцинували його препаратом CoviShield. За словами лікаря, почувається він нині добре. Крім Горенка в лікарні вакцинували ще сто медпрацівників.

"Нічого страшного немає. Це було не боляче, тож нічого крім ін’єкції я не відчув", — розповів Євген Горенко журналістам.

Лікар вважає, що для того, щоб вакцинація мала результат потрібно, щоб в області щепили 70% населення. Причиною протипоказання до вакцинації, зі слів Євгена Горенка, є наявність імуноглобуліну. Також не слід робити щеплення, якщо у людини виявили вірусне захворювання.

Як відбувається вакцинація

Лікарям, які дали письмову згоду, вимірюють температуру. Потім з паспортом, ідентифікаційним кодом та письмовою згодою проводять у кабінет щеплень. Він оснащений необхідним інструментарієм та засобами. У кабінеті створені умови для зберігання вакцини, оскільки вона вимагає дотримання конкретного температурного режиму – від 2 до 8 градусів.

Після щеплення особу проводять в кімнату спостережень, де медпрацівники відпочиватимуть 30 хвилин під наглядом чергового медичного працівника. Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною. Вона відбудеться в V етапів: на І етапі щеплення отримають медпрацівники та персонал, який надає допомогу ковідним хворим; на ІІ – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, люди старше 80 років, решта медпрацівників); на ІІІ – люди з високим ризиком інфікування та ті, хто працює в ДСНС, СБУ, поліції, в освітніх закладах; на ІV етапі – люди віком від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями. V етап – усі інші категорії населення.

Що відомо

  • 23 лютого до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
  • У той же день вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні.
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, першими щепитимуть членів мобільних бригад.
На початок