Сергій Нагорняк — народний обранець по одномандатному виборчому округу №199, який станом на 2019 рік включав Багачеве, Жашківський, Звенигородський, Маньківський райони, частини Лисянського та Тальнівського районів. 29 серпня 2019 року склав депутатську присягу.
У межах загальноукраїнського проєкту Суспільного про діяльність народних депутатів з часу обрання у 2019 році — "Обранці", редакція Суспільне Черкаси запросила усіх нардепів від Черкащини. Пропонували на рівних умовах поспілкуватися у форматі інтерв’ю в студії чи онлайн або ж надати письмову відповідь. Народний депутат Сергій Нагорняк прийшов до нас у студію.

У передвиборчій програмі Сергія Нагорняка у 2019 році одним із пунктів було збільшення видобутку вітчизняного газу та розвиток зеленої енергетики для зменшення вартості комунальних послуг.
Чи ініціювали ви відповідні законопроєкти, скільки з них стали законами?
"Щодо виконання цієї обіцянки, то тут свої корективи внесла війна. Із грудня 2024 по березень 2025 року Росія переключила свої атаки з енергетичної інфраструктури на газовидобувну. Через це ми втратили, фактично, 30-35 % власного газовидобутку. За 6 місяців, що лишилися до наступного опалювального сезону, ми не встигнемо відновити зруйновану газовидобувну інфраструктуру і повернутися до грудневого показника газовидобування. Крім того, в українських газосховищах зараз рекордно малі запаси газу. Нам для проходження нового опалювального сезону 2025 - 2026 року, навіть якщо ми будемо активно поповнювати газові сховища, не вистачатиме 4,6 кубічних метрів газу. Це коштує близько двох мільярдів доларів. Зараз ми працюємо з Норвегією, іншими країнами-донорами, аби вони кожна своєю частиною могла закрити це питання, щоб ми могли закупити газ".
Про зелену енергетику розкажіть детальніше?
Щодо зеленої енергетики, то вона добре розвивається в Україні протягом останніх десяти років. Ще Верховною Радою попереднього (восьмого) скликання ухвалені закони, які стимулювали інвесторів вкладати кошти в зелену енергетику. Держава гарантує, що вона викуповує весь обсяг електроенергії, що вироблять ці електростанції (сонячні, вітрові). Протягом 2015 — 2020 років в Україні взагалі, був бум виробництва і це спричинило дисбаланс в енергетичній системі: гарантований покупець — державна компанія — дорожче викуповувала електроенергію, ніж її продавала на внутрішньому ринку. В нас склався профіцит електроенергії, тому що працювали всі 17 атомних енергоблоків, теплові електростанції, і ми менше споживали в деякі години, ніж генерували електричну енергію.
Станом на 1 квітня 2025 року в Черкаській області працюють 1532 сонячні домашні електростанції. Торік була ухвалена програма про пільгове кредитування населення до 480 тисяч гривень на встановлення домашніх сонячних електростанцій. За цією програмою кожна родина може отримати пільговий кредит на десять років під 0% річних і генерувати для себе, але в державу вони вже не мають права генерувати по зеленому тарифу. Бо держава не може двічі надавати пільгу.
Щодо іншої вашої обіцянки: "Доступна для людей якісна медицина". Чи ініціювали ви законопроєкти, яку роботу проводили на окрузі?
"Вважаю цю обіцянку виконаною повною мірою. На її виконання вдалося залучити ресурси як від держави, так і від компаній різної форми власності, зокрема, донорів. Багачівська, Звенигородська, Лисянська, Тальнівська, Маньківська, Жашківська лікарні не обділені моєю увагою. Зокрема, до Лисянської лікарні приїхав хірург на початку повномасштабного вторгнення з приватної київської клініки. Він звернувся до мене з проханням придбати в Лисянську лікарню обладнання, щоб він міг оперувати пацієнтів. Я знайшов ресурси, але взяв слово із лікаря, що він по поверненню до Києва двічі на місяць їздитиме до Лисянки оперуватиме пацієнтів. Він дотримався своєї обіцянки".
"У нас така ще ситуація була: Багачівська лікарня або закривається, або нам терміново потрібно купити наркозно-дихальну станцію, аби лікарня могла підписати контракт з НСЗУ. У них є фахівці, хто може працювати на цьому обладнанні, але немає обладнання. Якщо немає обладнання, відповідно, 10-15 людей йдуть на вулицю, і лікарня під питання закриття. Ми вирішили не тільки це єдине питання, і багато ще подібних інших. Це залучення коштів державних, приватних компаній, а також приватних донорських грошей".

"Гречкосій" з Юрти Незламності — Рух Чесно
Як розповів Суспільному парламентський аналітик Руху Чесно Віталій Мікула, народного депутата неодноразово "ловили на гречкосійстві":
"По-перше, він явний гречкосій, ми його на цьому ловили. Наприклад, він під час повномасштабного вторгнення роздавав гуманітарну допомогу у своїй приймальні, що, на нашу думку, є прикладом звичайного гречкосійства. Зокрема, серед того, що він роздавав, були гормональні препарати і вагінальні креми. Також в мене асоціюється пан Сергій з Юртою Незламності, яку встановив він і його казахські колеги".
За словами аналітика, Нагорняк підтримав, зокрема, скандальну ініціативу — законопроєкт 5655, яка допомагає забудовникам забудовувати міста.
"Проти цієї ініціативи виступали громадські активісти. Він також проголосував за законопроєкт, який передбачав тиск на свободу слова. Також Сергій Нагорняк є серед тих народних депутатів, які пом’якшили покарання за брехню в деклараціях".
Утім, додав Віталій Мікула, на кнопкодавстві нардепа не ловили. Хоча він часто має відрядження за кордон, зокрема, до Казахстану і Японії.
Статки депутата
Сергій Нагорняк подав декларацію 27 лютого 2025 року.
Житлове питання
У користуванні родини перебуває житловий будинок площею 143,8 квадратного метра. Власником будинку є Олена Волинець. Також вона надала в користування Сергію Нагорняку земельну ділянку площею 496 квадратних метрів.
У власності Аліяни Канапіної, яка спільно проживає із Сергієм Нагорняком, є квартира площею 41,3 квадратного метра та земельна ділянка у 600 "квадратів".
У декларації вказані дві квартири у користуванні родини площею 85,7 квадратного метра і 73,5 квадратного метра та два паркомісця.
Прибутки
Заробітна плата Сергія Нагорняка як народного депутата у 2024 році становила 736 тисяч 952 гривні. Також депутату компенсували вартість проїзду на суму 90 тисяч гривень. 726 тисяч 720 гривень Сергій Нагорняк отримав як відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень.
Нардеп декларує 61 326 гривень як нарахування процентів з банків. На банківських рахунках Сергія Нагорняка розміщено 599 тисяч 338 гривень.
У декларації вказаний дохід від підприємницької діяльності Аліяни Канапіної, що становить понад шість мільйонів — 6 378 723 гривні. Аліяна Канапіна на банківських рахунках має девʼять тисяч 301 гривню. Також вказана заставна сума за договором оренди квартири — 64 тисячі гривень.
У декларації Сергія Нагорняка зазначені 23 880 доларів та 4 434 євро як суми страхових внесків за договором страхування життя. За договорами страхування життя Сергій Нагорняк має сплатити 14 566 євро та 21 354 долари.
Згідно з декларацією, Аліяна Канапіна має позику 43 000 доларів, з яких у 2024 році сплатила 13 тисяч доларів. Також Аліяна Канапіна у декларації Сергія Нагорняка вказана як кінцева бенефіціарна власниця Благодійної організації "Благодійний фонд «Юрта Незламності»".
Транспорт
Сергій Нагорняк задекларував дві автівки, якими користується родина: автомобіль LEXUS ES 350 2020 року, власником якого є Володимир Нагорняк, та TOYOTA HIGHLANDER 2021 року, яка знаходиться у власності Юлії Волинець.
Сергій Нагорняк про участь у виборах
"Наразі я не маю такої відповіді, тому що невідомо, коли ці вибори будуть. Залежить багато від того, як вони проходитимуть. Вибори заради виборів — теж питання. Тому що є питання, як забезпечити участь у виборах військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, які живуть в Україні й за кордоном, присутність спостерігачів".
Повну версію інтервʼю дивіться на нашому YouTube.