Екзотичні дерева, розваги та прочесані газони — що варто знати житомирянам перед прогулянкою у міських парках

Як підготували Шодуарівський парк у Житомирі до літнього сезону . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

У Європейський день парків кореспонденти Суспільного побували у Шодуарівському парку Житомира і поцікавилися, як підготували зелені рекреаційні зони відпочинку до літнього сезону, а також — чим збираються здивувати житомирян та гостей міста цього літа та чи безпечними будуть прогулянки парковими алеями, пішохідними стежками та доріжками.

За словами директора КП "Парк" Сергія Бондаря, особливо готувати Шодуарівський парк та його зелені насадження до чергового теплого сезону не довелося: за рослинами тут доглядають цілорічно. А от із інфраструктурою напередодні літа попрацювали: оновили старі атракціони та закупили нові. А ще — прибрали територію парку від старого гілляччя, залишків зимового сміття та оновили квіткові клумби і паркові зелені зони.

"Замість старих, хворих та аварійних дерев, які ми викорчували раніше — згідно з актом обстеження міської комісії з видалення зелених насаджень — у цьому році ми висадили майже дві сотні саджанців екзотичних дерев, кущів та декоративних квітів. А відтак житомиряни та гості міста, які прогулюватимуться парком, можуть побачити нові екзотичні рослини, зокрема, гостролисті червоні клени, а також модрини, ялівці, кущі барбарису, гібіскусу. Також у парку з'явилися 2 тюльпанові дерева та 85 кущів гортензій різноманітних кольорів. Всі ці та інші рослини у нашому парку висадила садова компанія із Білої Церкви. Минулого року вона виграла тендер на 250 тисяч гривень, який ми оголосили для оновлення парку. Представники цієї компанії не просто посадили ці рослини, а й регулярно доглядають за ними: поливають, підживлюють, обробляють від шкідників та в разі потреби можуть замінити на інші", — розповів Сергій Бондар.

Зони для відпочинку у теплий період року працівники підготували не тільки у Шодуарівському парку, а й у Гідпарку. Там теж прочистили територію від старих та аварійних дерев, кущів та сухостою. Також в обох парках територію обробили від небезпечних шкідників, зокрема, і від кліщів. За словами керівника парку, ці роботи ще тривають. Зокрема, аби запобігти розмноженню небезпечних шкідників у траві, газони прочісуюють та скошуюють.

"Цього року ми не встигли зробити хімічне обприскування всієї території парку: весняні теплі дні настали дуже швидко — на початку квітня. Тож, обробили від кліщів лише дальні і малодоступні місця — щоб не наражати на небезпеку людей, які прогулюються тут із дітьми, домашніми тваринами чи займаються спортом. А газони уздовж паркових алей та доріжок ми регулярно підкошуємо. І робимо це щодня і досі. Таке прочісування трави у травні, коли кліщі особливо активні та небезпечні, є одним із дієвих засобів боротьби із ними. Відомо, що ці шкідники, здебільшого, живуть саме у траві, а не на деревах чи кушах", — сказав керівник парку.

У цьому сезоні у Шодуарівському парку відкрили декілька нових атракціонів для дітей, розповів Сергій Бондар. Це — батути, дитячі гірки та рибалка. Ціни на них будуть такими, як і на інші паркові атракціони: по 15 гривень на одну дитину.

"У цьому році ми не змінюємо вартість квитків на наші атракціони. Вона залишається такою ж, як і минулого року: 25 гривень коштує дорослий квиток за один сеанс та 15 гривень — за дитячий. Також найближчим часом у парку запрацюють нові атракціони — катання на катамарані, човні та на дитячому електромобілі. Декілька таких дитячих автомобілів ми закупили за власні гроші. Ціни на ці атракціони ми погодили на засіданні міськвиконкому", — розповів Сергій Бондар.

У Гідропарку в цьому сезоні в оновленому вигляді запрацює атракціон "Капітошка", каже директор. Його власними силами відремонтували працівники КП "Парк".

Зі слів керівника парку, за доброї погоди до обох міських парків Житомира у вихідні загалом приходить до 20 тисяч і більше людей. У Гідропарку більше бувають люди старшого віку, в у Шодуарівському — молодь. Атракціонами у вихідні, зазвичай, користуються більше 6 тисяч людей.

Територію обох парків у весняно-літній період доглядають понад 70 працівників. Більшість із них — люди, яким за 60 років. Деякі із них задіяні тільки на сезонні роботи.

"Більшість із нашого персоналу — це люди пенсійного віку. Є навіть і 80-річні. Деякі молодші працівники парку мобілізувалися і пішли захищати Україну від російських військ. Наші працівники дуже віддані своїй роботі і є її фанатами. Сподіваюся, що відвідувачі з розумінням та повагою ставитимуться до роботи кожного із них", — розповів Сергій Бондар.

Всі атракціони, окрім "Ланцюжка" в Шодуарівському парку та "Колеса огляду" у Гідропарку, будуть так само доступними у нинішньому сезоні, як і в минулому. Їх перевіряли на справність.

"Ланцюжок" та "Колесо огляду", зі слів директора КП "Парк", наприкінці сезону демонтують.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube