У житомирських парках з'являться атракціони за новими тарифами: які та скільки коштуватимуть

Атракціони у парку Житомира, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

У двох парках Житомира з'являться атракціони за новими тарифами, їх планують запустити найближчим часом.

Про це 22 травня на позачерговому засіданні виконкому поінформував директор комунального підприємства "Парк" Житомирської міськради Сергій Бондар.

За його словами, тарифи на деякі атракціони планують збільшити, зокрема, через підвищення прожиткового мінімуму та зарплати працівникам.

"Основною причиною збиткової діяльності по наданню послуг є економічні чинники, які не залежать від підприємства. Зазначена проблема обумовлена тим, що з 2020 року на 44% підвищився прожитковий мінімум, внаслідок чого відбулося підвищення зарплати робітників, зростання на 267% відсотків вартості електроенергії, зросли ціни на матеріали для ремонтних робіт і споживчих цін на 11,7%. Враховуючи ці чинники на потребу забезпечення беззбиткової діяльності підприємства для виконання своїх функцій в повному обсязі існує необхідність у перегляді тарифів, що діють, та приведення їх до економічно обґрунтованих витрат", — пояснив Сергій Бондар.

Зі слів Сергія Бондаря, у проєкті нових тарифів врахували наступні послуги, які надаються комунальним підприємством "Парк" Житомирської міськради, це нові послуги — атракціони. Зокрема, йдеться про:

  • послуги з дитячого авто-, вело-, мотопрокату — 10 хвилин за 75 гривень;
  • послуги прокату катамарана на 4 посадкових місця — 100 гривень за годину;
  • послуги прокату човна, катамарану на два посадочних місця з рятувальним кругом — 85 гривень за годину.

Члени міськвиконкому проголосували та затвердили послуги.

У коментарі Суспільному Житомир директор комунального підприємства "Парк" Сергій Бондар розповів, коли будуть доступні нові послуги.

"Сьогодні прийняли позитивне рішення по нових атракціонах. Деякі нові атракціони вже є, зокрема, батути. А ті, що вводяться, з дитячого авто,- вело-, мотопрокату, якщо повністю затвердять, то до кінця тижня працюватимуть. Їх буде близько десяти одиниць для початку, розташують поки лише у Шодуарівському парку. Катамарани та човни випустити планують після ремонтних робіт та фарбування. Човни будуть після закінчення нересту, терміни орієнтовні це з 1 по 15 червня", — сказав Сергій Бондар.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Шодуарівському парку та гідропарку Житомира до початку весняно-літнього сезону можуть демонтувати по одному атракціону — через поганий технічний стан. У Гідропарку також не збиралися відкривати для відпочинку човникову станцію.