У Житомирі передали два електромобілі для медичних закладів області

У Житомирі на майдані Корольова два заклади первинної медико-санітарної допомоги Черняхівської та Корнинської селищних рад отримали по одному електромобілю MG4 Electric для виїздів сімейних лікарів.

Загалом, по Україні медичним закладам передадуть 75 таких автомобілів для 20 областей.

"Війна не дозволяє нам забезпечувати наші медичні заклади з обласного або державного бюджету в повному обсязі. Ми дуже вдячні нашим міжнародним партнерам, зокрема це спільна програма Міністерства охорони здоров'я на чолі з Віктором Ляшком та The World Bank, яка передбачає передачу електромобілів для наших медичних установ. Ці автомобілі мають гарантію на 150 тисяч кілометрів, сім років", — сказав голова обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

"Машина дуже хороша, зарядний пристрій підвели, все підключили. Зарядки вистачає на 380 кілометрів. Будемо дивитися, як вона працюватиме в сільській місцевості", — говорить водій ПМСД Черняхівської селищної ради Анатолій Федорчук.

Директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Черняхівської селищної ради Алла Виговська розповіла, що цей автомобіль дозволить вчасно надавати допомогу маломобільним людям.

"Це буде третій автомобіль у нашому центрі. Одне з наявних авто майже не використовується. У нас задекларовано 15 тисяч населення, тому всі медичні послуги, які має надавати лікар, стануть більш доступними для наших пацієнтів", — повідомила Алла Виговська.

Фото: Житомирська ОВА

Зі слів директора центру первинної медико-санітарної допомоги Корнинської селищної ради Валерія Станіславчука, один автомобіль обслуговує п'ять з половиною тисяч населення.

"Практично, ми обходитися лише старенькою "Нивою" у якій відлітали колеса та яка не пройшла технічний огляд. Навіть доїхати до Житомира було неможливо. Через це як лікувальний заклад, так і населення громади відчували відсутність належного транспорту", — сказав Валерій Станіславчук.

Фото: Житомирська ОВА

Фото: Житомирська ОВА

Фото: Житомирська ОВА

Раніше Суспільне писало, що Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Черняхівської та Корнинської селищних рад отримають по одному сучасному електромобілю. Загалом, по Україні медзакладам передадуть 75 таких електромобілів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube