Житомирські медики подарували вишиванки новонародженим та їх мамам

16 травня в Житомирі у День вишиванки в пологовому відділенні першої міської лікарні народилося шестеро дітей — троє хлопчиків і троє дівчат. Працівниці відділення 17 травня привітали матерів та їхніх малюків, подарувавши їм вишиті футболки та боді.

Про це Суспільному розповіла завідувачка пологового відділення першої міської лікарні Світлана Данилюк.

За її словами, у кожній вишивці закодовані слова: "Україна", "Перемога", "Мир", "Берегиня українського роду".

"Ми б хотіли, щоб цей код, цей оберіг залишився в їхніх родинах і була згадка про народження 16 травня 2024 року у пологовому відділенні №1", — сказала Світлана Данилюк.

Акушерка-гінекологиня пологового відділення Валерія Тарн власноруч вишивала одяг для мам та новонароджених. Зі слів Валерії, створення вишивки на одній футболці займає близько години. На вишивку шести боді та шести футболок вона витратила близько 14 годин.

"Моя дуже близька людина була на війні і я хотіла вишити власними руками їй оберіг, бо всі ми знаємо, що вишиванка в першу чергу — наш особистий оберіг. Я почала шукати, що ж я можу вишити, і виявилося, що можна кодувати цілі слова. Так з’явилася ця ідея і я вирішила, чому б її не втілювати для всіх, щоб кожен міг скористатися нею", — пояснила Валерія Тарн.

Оксана Острогляд народила хлопчика, якого вирішила назвати Яном. Вона розповіла, що подарунок їй сподобався.

"Супер. Дуже символічно, вчора був День вишиванки, дуже гарні подарунки. Будемо носити із задоволенням", — сказала Оксана Острогляд.

В родині Бедрачуків народився другий син, якого назвали Тимуром.

"Дуже гарно. Будемо носити з радістю. Ми українці і це для нас честь, що живемо в Україні. Дай Боже дочекатися миру якнайскоріше", — говорить породілля Ольга Бедрачук.

"Я дуже щасливий і дуже радий. Дуже вдячний своїй родині, що вона подарувала мені такого синочка", — сказав Олександр Бедрачук.

Людмила Шпак народила шосту дитину. Дівчинку вирішила назвати Вікторією.

"Вчора о 8:20 ранку народила дівчинку Вікторію. Мабуть, символічно було б назвати дівчинку Перемогою у травні місяці. Будемо сподіватися, що скоро буде перемога", — розповіла Людмила Шпак.

"День вишиванки для нас був не просто святом, а певним надбанням, яке ми хочемо пронести і надалі. Тому співробітники пологового відділення вирішили зробити такі подарунки-обереги для наших пацієнтів, наших жінок, наших мам, які в такі тяжкі часи народжують, і для наших маленьких українців, діток", — сказала Світлана Данилюк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube