На Житомирщині центри первинної медико-санітарної допомоги двох громад отримають електромобілі

Електромобілі для медичної галузі, закуплені на державному рівні. Фото: сайт Житомирської ОВА

Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Черняхівської та Корнинської селищних рад отримають по одному сучасному електромобілю. Загалом, по Україні медзакладам передадуть 75 таких електромобілів.

Інформацію про це опублікували на сайті Житомирської ОВА з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

У повідомленні, зокрема, сказано, що автівки закупили на державному рівні в рамках спільного проєкту з World Bank Ukraine "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя". Ініціатори проєкту кажуть, що електромобілі – це альтернативний і дешевший вид транспорту у разі можливих перебоїв з паливом.

У коментарі Суспільному Житомир заступниця обласного департаменту охорони здоров'я Вікторія Бабченко розповіла, що галузь медицини Житомирщини електромобілі отримує вперше.

"Медзаклади, яким виділили електромобілі, обирали не за поданням ОВА, а безпосередньо на рівні міністерства, там же визначали і критерії розподілу цих автомобілів. Щодо зарядки електромобілів, то це питання ЦПМСД, які отримають електромобілі, вирішуватимуть вже самі. Про подальші закупівлі такого транспорту поки що нічого конкретного сказати не можемо, наразі поки маємо отримати ці перші два електромобілі", — сказала Вікторія Бабченко.

Загалом, по Україні медзакладам передадуть 75 таких електромобілів. З новими авто сімейні лікарі, вузькоспеціалізовані медики та медсестри зможуть надавати паліативну допомогу вдома у пацієнта, робити патронажні огляди новонароджених, виїжджати до малорухливих пацієнтів, організовувати роботу мобільних пунктів вакцинації, виїжджати до пацієнтів у містечках, селах та віддалених громадах.

Щодо питань заряджання електромобілів, то в коментарі Суспільному директорка ЦПМСД Черняхівської селищної ради Алла Виговська сказала, що після отримання електромобіля вони, ймовірно, думатимуть над будівництвом зарядної станції.

"Ми гостро потребуємо транспорту, бо наш автопарк дуже давно не оновлювався. Ми регулярно подавали запити і прохання, тому дуже раді, що держава відгукнулася. Станції підзарядки для електромобілів у нашій громаді наразі немає, але, я думаю, ми її облаштовуватимемо десь у себе. У нас в запасі ще є час — поки ми отримаємо цей електромобіль, поки оформимо, це справа не одного дня. Але простоювати в нас ця автівка явно не буде, бо потреба у виїздах дуже значна", — розповіла Алла Виговська.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube