"Коли ти вмієш втрачати, тобі не страшно починати знову": історія ветерана війни, який відкрив кафе у Запоріжжі

Олексій Гребенюк, ветеран війни, підприємець. Фото: Суспільне Запоріжжя

61-річний запоріжець Олексій Гребенюк після демобілізації за віком повернувся з фронту та вирішив відкрити заклад громадського харчування у рідному місті. Чоловік каже, що під час служби йому вдалося відточити рецептуру страв, адже неодноразово готував для побратимів.

Від початку повномасштабного вторгнення Олексій Гребенюк добровільно став на захист країни. Воював на Донецькому напрямку, був командиром взводу 110 окремої бригади ТРО, але торік влітку був демобілізований за віком.

Чоловік розповідає, повернувшись з фронту до цивільного життя зрозумів, що до пенсії ще не готовий, тож вирішив відкрити у Запоріжжі заклад громадського харчування. Каже, такий досвід вже мав:

Кафе, яке відкрив у Запоріжжі Олексій Гребенюк. Фото: Суспільне Запоріжжя
"В мене була чебуречна, в самому центрі Запоріжжя. Там джентельменський набор такий був: чебуреки, томатний сок домашній ми робили, і коктейль молочний. Ми продавали на той час по 500 чебуреків, зі всього міста зїжджалося. Ну, тому вирішив повторити".

Олексій має 40-річний досвід підприємництва. У 2014 році, окрім ведення бізнесу, почав волонтерити:

Олексій Гребенюк, ветеран війни, підприємець. Фото: Суспільне Запоріжжя
"В нас була команда, вона власне і є. І їздили в Донецьк, Луганськ щомісяця, напевно, може і частіше. Багато друзів, багато друзів там на війні” .

Торік 25 лютого Олексій і сам долучився до лав ЗСУ:

"Нас зібрали, відправилася 110 територіальна оборона, 14 батальйон, у якому я був командиром взводу. Воювали ми на таких напрямках: це Нескучне, Времівка, Новопіль, Темирівка — це основні точки. Це все центр, де пересікаються три області: Запорізька, Дніпропетровська та Донецька.
Олексій Гребенюк, ветеран війни та Костянтин Денисов, завідувач сектору у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Костянтина Денисова, завідувача сектора у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів, Олексій закупив частину обладнання для свого кафе на гроші від українського ветеранського фонду Міністерства ветеранів:

Костянтин Денисов, завідувач сектора у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Це програма українського ветеранського фонду Міністерства ветеранів. У них є програма 20 тисяч гривень від ветеранського фонду. За ці гроша можна компенсувати частину витрат на купівлю обладнання або ведення бізнесу. Це так звана програма мікрогрантів".
Фото: Суспільне Запоріжжя

Олексій каже зі своїх заощаджень та грантових коштів і відкрив кафе.

"Коли ти вмієш втрачати, тобі не страшно починати знову. Весь час потрібно щось робити”
Олексій Гребенюкветеран війни, підприємець

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber