"Вихованці — моя гордість і надія": у Запоріжжі ветеран війни з Мелітополя навчає дітей боксу

Дмитро Стоєв — ветеран російсько-української війни. До повномасштабного вторгнення чоловік проживав у Мелітополі Запорізької області та працював тренером з боксу. Коли до міста зайшли окупанти, Дмитро виїхав та одразу став до лав ЗСУ. Понад 20 місяців служив на Донецькому та Запорізькому напрямках, брав участь в операціях на Херсонських островах. Нині ж, після демобілізації, долучився до відкриття спортивної секції для переселенців у Запоріжжі.

Бокс був справою життя, розповідає Дмитро. За 14 років тренерської практики він виховав сім чемпіонів України й чемпіона Європи. Та повномасштабне вторгнення змусило його покинути спорт:

" Мені пощастило: я потрапив у розвідку. Військова розвідка Сил спеціальних операцій. Я майже рік тут прослужив, і потім вже перевівся у звичайну розвідку."
Дмитро Стоєв на фронті. Фото: особистий архів Дмитра Стоєва

Після демобілізації Дмитра не покидали тривога та хвилювання за побратимів. Відновитися допоміг улюблений спорт:

"Це віддушина, яка була в повсякденному житті. Після роботи приходиш в зал, там 2 групи провів, додому приходиш — падаєш, але щасливий. Тому і зараз, приходиш — з дуже великим задоволенням".
Секція боксу для внутрішньо-переміщених осіб. Фото: Суспільне Запоріжжя

Дмитро каже: коли служив, мріяв відкрити секцію для дітей, адже фізична активність допомагає під час війни впоратися зі стресом:

"Думав, що треба починати щось робити для людей і дітей, котрі виїхали з окупації. Діти, котрі виїхали, щоб вони єдналися, спілкувалися, бо це дуже важко для дітей. Школи немає. Нічого немає, а в секції у них є змога хоча б спілкуватися й об’єднуватися".
Дмитро Стоєв тренує дітей у секції боксу для внутрішньо-переміщених осіб. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині в секції боксу для внутрішньо-переміщених осіб тренується 46 дітей.

"Секція боксу набирає дітей із 9 років. Я набираю від 6 років. Тут вони розвиваються, спілкуються та стають більш рішучими, впевненими в собі. Я думаю, що на користь це іде. Хочеться, звісно, і медалек, і хлопців у майстри спорту, але виховання — в першу чергу".
Дмитро Стоєв на змаганнях. Фото: особистий архів Дмитра Стоєва

Дмитро Стоєв на фронті. Фото: особистий архів Дмитра Стоєва

Дмитро Стоєв за службу отримав 2 золотих хреста від Валерія Залужного та орден “За заслуги перед Запорізьким краєм”. Але найбільше пишається саме своїми вихованцями:

"Вихованці — моя гордість та надія".
Дмитро Стоєв з нагородою. Фото: особистий архів Дмитра Стоєва

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber