"Це моє захоплення. Це моє заспокійливе": історія ветерана війни із Запоріжжя, який розводить худобу

42-річний запоріжець Андрій Кузін півтора року служив на Донецькому напрямку. На одному із бойових завдань військовий ледь не загинув від кулі російського снайпера. В лікарні у нього виявили цукровий діабет, чоловік отримав третю групу інвалідності. Нині, повернувшись до цивільного життя, Андрій почав розводити худобу. Для нього це своєрідна терапія.

З початком повномасштабної війни Андрій Кузін добровільно став на захист країни. Воював на Донецькому напрямку в 110-ій окремій бригаді ТРО, був розвідником, служив без ротацій майже два роки. У цивільному житті чоловік 15 років працював сталеваром на заводі:

Андрій Кузін на фронті. Фото: особистий архів Андрія Кузіна
"Рух росіян ми повинні були це відслідкувати. Поставити туди людей, які будуть вже обороняти. Перша заходить розвідка".

Родина була підтримкою для Андрія, коли він перебував на передовій. Чоловік каже: саме заради них і взяв зброю до рук:

Андрій Кузін, ветеран війни. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Якщо б не було підтримки, я навіть не можу уявити, щоб було. Навіть коли я прийшов з війни, сім’я всеодно моя підтримка. Вони мене й чекають додому, й люблять мене, і в нас тато — герой".
Андрій Кузін на фронті. Фото: особистий архів Андрія Кузіна

Дружина Андрія, Тетяна згадує, коли чоловік потрапив на Донецький напрямок, вона дізналася, що очікує на другу дитину:

Тетяна Звягінцева, дружина Андрія Кузіна. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я йому постійно казала, що ми тебе чекаємо. Ти пам'ятай, що є старший син, буде ще один".
Андрій Кузін з родиною. Фото: особистий архів Андрія Кузіна

Чоловік ділиться, згадувати пережите на фронті йому важко.

"Змінила мене війна. І дуже сильно"
Андрій Кузін, ветеран війни

Особливо той день, коли Андрій виконував бойове завдання за 900 метрів від окупантів. Чоловік каже: тоді він ледь не загинув від кулі російського снайпера:

"Куля просвистіла, біля голови. Мене заструсило. І через добу той самий снайпер другий раз працює по мені. І в мене відмовила ліва нога. В обласній лікарні у мене виявили цукровий діабет. Тепер я повністю на інсуліні".
Андрій Кузін з Рябушкою. Фото: Суспільне Запоріжжя

Андрій отримав третю групу інвалідності. І повернувшись до цивільного життя почав розводити худобу. Каже: це для нього своєрідна терапія. Повернувшись з фронту, чоловік почав замикатися від всіх. Йому порадили завести скотину, дружина його підтримала. За словами військового, спочатку завів дві корови та теля, які стали для нього порятунком:

Теля Ночка. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Моя перша Ночка, взяли 11 днів їй було. Випаювали молоком. Не бодається, ні кусається, бачить дітей — махає хвостиком, як песик. Це моє захоплення. Це моє заспокійливе. Правильно кажуть, що потрібна реабілітація з конями, тваринами".
Корова Рябушка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Корова Яна. Фото: Суспільне Запоріжжя

Продукція, яку виготовляє Андрій Кузін. Фото: Суспільне Запоріжжя

Відтепер чоловік повністю присвячує себе господарству та планує його розширювати. Чоловік виготовляє сметану, молоко, сир. Їздить із сім’єю на тирло до корів. Та хоче завести ще 10 рогатих:

"Це наша продукція. Ми тільки почали все виготовляти. Все свіже, в нас вона не затримується. Вся продукція вона для душі та сім'ї. А все що залишається ми намагаємося трошки продати. Щоб запастися на зиму сіном, кормовою базою для наших корів та майбутніх корів".

Нова справа надала життю друге дихання, ділиться Андрій Кузін.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber