У зв'язку з інформацією про можливе незаконне оформлення інвалідності прокурорами в Хмельницькій області у всіх прокуратурах України проводяться перевірки. Це стосується й Вінницької області, де спростували чутки про отримання пенсій за інвалідністю серед керівного складу.
Про це йдеться на сайті відомства.
Станом на сьогодні органи прокуратури Вінницької області, включаючи апарат обласної прокуратури та 7 окружних прокуратур, нараховують 392 працівники, з яких 283 — прокурори.
Серед усіх працівників 11 осіб мають групу інвалідності. З них:
- 5 прокурорів, які готові добровільно пройти додаткові перевірки та за необхідності повторну медико-соціальну експертну комісію;
- 2 державні службовці;
- 4 робітники (зокрема водії та прибиральниці).
Серед керівного складу, включаючи очільників обласної та окружних прокуратур і їхніх заступників, осіб з інвалідністю немає.
Крім того, у відомстві спростували інформацію, щодо пенсії першого заступника керівника Вінницької обласної прокуратури Василя Гайворона. В деяких медіа поширювалося, що він отримує пенсію за інвалідністю. Як зазначили в прокуратурі, Гайворон отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", маючи 25-річний стаж роботи.
Загалом 41 прокурорський працівник органів Вінницької обласної прокуратури отримує пенсійні виплати за вислугою років.
Що відомо про наявність інвалідності у прокурорів Хмельницької області
16 жовтня редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні колишня керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.
У зв’язку з поширенням такої інформації генеральний прокурор Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. Перевіряють усі прокуратури України.
Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.
У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що не може надавати інформацію про те, чи мають прокурори і їхні дружини інвалідність, адже це конфіденційна інформація і медична таємниця. За її словами, перевірки вже розпочалися, триває збір інформації. Цей процес розпочали не лише на Хмельниччині, але й в інших областях країни.
Також після повідомлень стосовно хмельницьких прокурорів Офіс генпрокурора ініціював створення робочої групи щодо хабарництва в МСЕК.
За інформацією, яку розмістили на сайті Офісу головного прокурора, на сьогодні встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області. 80% з них — 50 осіб — отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. Наказом генерального прокурора 17 жовтня Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший заступник Юрій Висоцький.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp