Четверо волонтерів з Тульчинської громади на Вінниччині переобладнують автівки для військових та ремонтують пошкоджені машини, які повертаються з передової. Зараз вони працюють над трьома авто.
Руслан, один з волонтерів. Нині чоловік займається машиною, яку привезли зі східного фронту.
"Ось тут були повністю діри, вирізали, ставимо новий метал для того, щоб його підсилити, щоб воно не грало і трималося і не розлізлося далі", — розповів волонтер.
Важливо, щоб автівки для військових були міцними, адже вони перевозять боєприпаси та евакуюють поранених, пояснили волонтери. Для цього вони посилюють кузови, ставлять додаткові кронштейни та фарбують машини в захисні кольори.
"У мене багато друзів на війні. В 2014 році возив хлопцям допомогу, родичі є на війні. У мене 4 дітей – це я думаю найбільша мотивація. Я по здоров’ю не дуже підхожу, тоді я мушу тут робити щось. Чим я і займаюся", — говорить Руслан.
Інший волонтер, також Руслан, займається із автомобілем "Нива". Її волонтерам передав військовий.
"Це Нива, це позашляховик, який там на передку хлопцям дуже потрібний для довозу БК, для евакуації поранених та будь-яка робота в тих умовах, яких вони працюють. Коли йде дощ, сніг от такі машини там дуже потрібні", — підкреслив волонтер.
За словами волонтерів, автівки ремонтують у вільний від роботи час.
"Спочатку почав їздити на схід у мене була така мотивація – пішов син служити і треба було комусь возити допомогу. В мене бус і я почав їздити по напрямках там, де розпочалися бойові дії. Потім з хлопцями вже доєднався. Познайомився, почали працювати-розбирати автомобілі, фарбувати, ремонтувати", — розповідає Руслан.
Ремонтують автівки й Валентин та Микола. Нині працюють над Suzuki Grand Vitara. Вони міняють патрубки та ходову, щоб машина знову могла їздити по українським дорогам.
"Цю автівку ремонтую для брата, який нині боронить Україну. Він на Авдіївці. Вже рік і 6 місяців там. Це його машина. Хлопці забрали. Я її ремонтую і маю відігнати йому назад", — зазначив Валентин.
За словами волонтерів, собівартість ремонту однієї автівки може сягати 120 тисяч гривень. Запчастини вони купують за гроші, які збирають самі або отримують від інших волонтерів.
"Кошти є різні напрямки – волонтерська сотня Тульчинщини збирає на ремонт автівок, відкриває збори, люди самі долучаються вже знають нас питають, що потрібно, яка сума, що треба купити", — пояснив Микола.
Відремонтовані автівки волонтери особисто везуть оборонцям на передову. Загалом, з початку повномасштабного російського вторгнення вони відремонтували та завезли військовим понад 700 машин.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube