Незрячий вінничанин створює картини зі скульптурного пластиліну

Незрячий вінничанин Дмитро Ядвижин створює картини й фігури зі скульптурного пластиліну. За 18 років має таких кілька десятків.

За освітою чоловік вітражист. Почав створювати картини, коли втратив зір через хворобу. Його спальня — це ж і його майстерня. Розповідає, що за роботою, може просидіти увесь день.

Навпроти ліжка — роботи художника, які виготовив за останні 15 років. Тут пейзажі, казкові персонажі та флористичні композиції, які ліпить по пам’яті. Ідеї приходять, коли слухає аудіокниги. Основою для картин слугують різні дошки й, навіть, пластмасові кришки.

Професійну освіту чоловік здобув у Львівському училищі, де навчався на вітражиста.

"Це було 12 будівельне училище за спеціальністю “Вітражист”. Там проходив основи цього всього", — каже художник.

" З двох років олівець з рук не випускав. Ми розуміли, що йому це дуже подобається і була ціла купа альбомів. Він ніколи не розмальовував стіни, шкоди не робив. Взагалі був дуже слухняний", — згадує мама чоловіка Людмила Ядвижин.

Свої картини художник продавав на львівському "Вернісажі" — мистецькому ринку народного промислу та витворів художнього мистецтва. А далі — переїзд до Вінниці. Тут давав приватні уроки малювання дітям знайомих. А також проводив арттерапію для пацієнтів однієї з психіатричних лікарень.

Про це 1998-го писали у газетах, розповідає мама Людмила. Саме тоді Дмитро й почав втрачати зір.

"Ще може років зо п’ять він бачив яскраве світло, а зараз вже ні. Коли зір взагалі пішов, він все ж намагався щось малювати. Я йому кажу: “Діма, давай спробуємо фігурки”. Потім, коли їх було дуже багато, зрозуміла, що воно спливає від тепла. Тоді сказала: “Спробуй ліпити той же пейзаж, але зі скульптурного пластиліну. Воно не буде так стікати, по плану барельєфу”, — розповіла жінка.

Такий пластилін не прилипає до рук, а головне, розповідає майстер, вироби з нього з часом не втрачають форму від температури.

"Матеріал підбирався, як для художника, як для того, хто знайомий з композиційними рішеннями. Це більше, як для графіка", — зазначив Дмитро Ядвіжин.

Поки виставок Дмитро не влаштовував, за словами Людмили Ядвижин, бо картини складно транспортувати.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube