"Чоловік єдиний, хто в мене повірив": дружина полеглого азовця відкрила крамницю вишиванок у Вінниці

Ольга Катрич з Маріуполя відкрила крамницю вишитого одягу "Сонях" у Вінниці. У ній — до пів тисячі сорочок та суконь, на кожній з яких автентичний орнамент: від Львівського до Подільського. Так вирішила продовжити справу, яку разом із чоловіком свого часу започаткувала у рідному місті. Свою історію жінка розповіла Суспільному.

Відкрити магазин вишиванок 2015 року в Маріуполі її надихнув чоловік — воїн полку “Азов”, маріуполець у 4-му поколінні Олег Катрич на псевдо “Кельт”.

"Так сталося, що на той момент саме чоловік, єдиний хто в мене повірив, підтримав мене. Багато в веденні бізнесу я згадую те чому він мене вчив. Мені його поради допомагали тоді, допомагають зараз”, — розповіла Ольга Катрич.
"Я робила свій вклад в українізацію Маріуполя. Я була щаслива, коли до мене приходили люди й казали: "Дякую, що Ви є. І таких було багато”, — згадує жінка, — Купували багато вишиванок. В нас проходили заходи, паради вишиванок щороку, починаючи з 2015 року. Досягли масштабів у 10 тисяч людей”.

За її словами, коли почалось повномасштабне російське вторгнення, вона з усією сім’єю перебувала у Словаччині.

"24 лютого зранку нам подзвонили рідні, побратими й сказали, що почалось. За пів години чоловік зібрався і поїхав. Я намагалась зупинити, бо те, що почалося, не вкладалось у жодні рамки розуміння. Але він сказав: "Ти знала, за кого ти виходиш заміж. Я воїн, я мушу бути там”, — згадує жінка.

До міста Марії Олег Катрич зміг повернутися 25 березня 2022 року. Він був командиром першого десанту, який полетів на гелікоптерах в оточений Маріуполь.

“Спілкувались 25 березня. Написав повідомлення і скинув фото, що він на Азовсталі, а 26 березня о 3 годині дня — загинув в танковому бою”.
Ольга Катрич

Навіть обираючи асортимент продукції, особливо чоловічі вишиванки, Ольга і досі керується смаком свого "Кельта". На столі у крамниці його світлина з датами народження та загибелі.

Назвала заклад "Сонях" теж невипадкова.

"Сонце для мене, як Батьківщина. Людина, яка повертає голову в сторону Батьківщини, вона, як сонях. Для мене — це мій чоловік, який із-за кордону повернувся додому, щоб бути під своїм сонцем”, — каже Ольга Катрич.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube