У Тернополі відбувся одинадцятий фестиваль "Наукові пікніки"

Одинадцятий фестиваль "Наукові пікніки" відбувся на театральній площі у Тернополі. У ньому взяли участь 40 команд. Вони проводили наукові експерименти та презентували свої проєкти у 45 наметах.

Про це Суспільному розповіла співорганізаторка фестивалю Христина Білінська.

"Наукові пікніки" в Тернополі.

В одному з наметів експерименти дітям показував волонтер Роберт Щесни.

"Сьогодні показуємо дітям дві речі. Перше — це те, що не все очевидно. Допомагаємо дітям зробити собі дірку в руці. Це такий експеримент, коли одне око й інше змішують свої зображення і мозок взагалі не розуміє, що робить. А потім робимо музичні експерименти, показуємо акустику, але все це в ігровій формі".

Роберт Щесни показує дітям експеримент із "діркою у руці".

Роберт Щесни — член благодійної організації "Humanitarian Innovation Group".

"Це польсько-американська організація, яка надає гуманітарну допомогу, але також і таку допомогу, яку ми сприймаємо, як початок майбутнього, нової України. Щоб це була не лише допомога "на сьогодні", а щоб створити потенціал на майбутнє. Найбільший потенціал — це ці діти, яких зараз бачимо".

Волонтер Роберт Щесни.

На фестиваль прийшли Анна і Софія Соколовські. Дівчата розповіли про акутичний експеримент, в якому щойно брали участь.

"Є рукавичка і є труба. Рукавичку ми причепили до труби і в неї почали дути. І коли ми доставляємо ще одну трубу, то звук стає нижчим. Тобто, від довжини труби залежить висота звуку", — розповідає Анна.

"Тут дуже класно. Ми очікували, що нам все сподобається, але реальність перевершила очікування. Дуже гарно", — каже Софія.

Євген Байчук – представник підприємства, яке виробляє наземні дрони. Каже, роблять їх для потреб аграріїв.

"Він може зробити що завгодно. Ми на нього можемо покласти два барелі машинного мастила, це те, що ми точно тестували. Також він без проблем може потягнути за собою вантажівку, ненавантажену, але з причіпом і з усіма осями".

Євген Байчук із наземним дроном.

Євген Байчук каже, катали на дроні всіх охочих дітей.

"Вони в дуже великому захваті. Дуже радісно на них дивитися, коли вони щасливо на ньому катаються. Такі: "Вау!".

Діти катаються на наземному дроні.

У цьогорічних "Наукових пікніках" взяли участь 40 команд, розповіла співорганізаторка фестивалю Христина Білінська.

"Мета наукових пікніків — допомогти дітям доторкнутися до науки: хімії, фізики, біології, природничих наук. Команди відбиралися так, щоб це було наукове спрямування, і щоб це могли бути покази, а не стендові доповіді".

Співорганізаторка фестивалю "Наукові пікніки" Христина Білінська.

Як розповіла Христина Білінська, вперше "Наукові пікніки" у Тернополі провели в 2013 році. Відтоді фестиваль влаштовують щороку.