Може вивозити бійців з поля бою: на Тернопільщині зібрали дрон "Мураха"

На Тернопільщині зібрали наземний дрон — роботизований комплекс "Мураха".

Про це розповів Суспільному керівник проєкту "Роботизовані комплекси" Ігор Чайківський.

За його словами, апарат на дистанційному керуванні може долати відстань до 15 кілометрів і більше. На 80% складається з деталей українського виробництва.

Ігор Чайківський, керівник проєкту "Роботизовані комплекси". Фото: Суспільне Тернопіль

"Після роботизованого комплексу "Мураха" наступний буде менший. Це комплекс "Міньйон", він у 4 рази менший, компактніший".

Комплекс "Мураха" створили для того, щоб дистанційно вивозити бійців з поля бою, підвозити воду, продукти чи інші вантажі. Назвали його так, бо він має вагу 350 кілограмів, але може везти тонну вантажу.

Роботизований дрон "Мураха". Фото: Суспільне Тернопіль

"Це досить потужна установка для евакуації. Працює від однієї або двох електробатарей ємністю 6, 8 або 13,6 кВт. Такої системи повинно вистачати приблизно на 30-40 кілометрів. Її ще доповнять системами радіозв’язку і відеоспостереження", — каже керівник проєкту.

"Мураха" може працювати за будь-яких погодних умов.

Максим, оператор. Фото: Суспільне Тернопіль

"Є дві кнопки: функція "вперед" і "назад" та функція "розворот на місці" в одну сторону і в іншу. Кілометрів 10-15 може заїхати, але якщо по прямій видимості", — розповів оператор Максим.

Заряджається "Мураха" від розетки або генератора.

Дрон "Мураха" в русі. Фото: Суспільне Тернопіль

"Одне з цікавих інженерних рішень — це борти трапу, які ми розробили й спроєктували. Борти доволі легко перетворюються на трапи для того, щоб цю платформу можна було зняти з пікапу або заїхати назад на пікап. Це розраховано на двох людей. Вони можуть це робити доволі швидко".

Борти дрона "Мурахи". Фото: Суспільне Тернопіль

Після війни наземний дрон "Мураха" можна використовувати в сільському господарстві.

"Він зможе, наприклад, транспортувати на собі п'ятсотлітровий садовий оприскувач. Також ця платформа може тягнути за собою поїзд з причепом для збору врожаю яблук, винограду", — говорить Чайківський.

Оператор керує дроном "Мураха". Фото: Суспільне Тернопіль

"Орієнтовна вартість повного комплексу буде становити в межах 620-650 тисяч гривень в залежності від додаткових укомплектувань".

Наприкінці січня "Мураху" планують передати на тестування військовим, повідомив Чайківський.