"Це перша така операція в Україні": тернопільські лікарі видалили пухлину бійцю

Операція з видалення пухлини. Фото: Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації

Вперше в Україні кардіохірурги видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантаціїПересадка органів або тканин в межах одного організму . Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вийняли серце з грудної клітки пацієнта, щоб повністю видалити пухлину. Оперували військового, якому після поранення ампутували ногу.

Про це Суспільному розповів кардіохірург Володимир Мороз.

За його словами, оперували 45-річного військового. Після поранення на фронті йому ампутували ногу, а пізніше лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатністьПорушення функцій мітрального клапана, при якому кров надходить назад через мітральний клапан кожен раз при скороченні лівого шлуночка в серці і направили на планову операцію. Володимир Мороз каже про те, що серце уразила злоякісна пухлина, з’ясували вже на операційному столі.

"Ми на цей період зупинили операцію, бо до такої великої операції треба було готуватися. Пацієнт проснувся в реанімації. Ми його підготували кілька днів, самі підготувалися, підняли дуже багато літератури, передивилися багато відеоінформації, підняли всю можливу інформацію, яка є наявна з-закордонних джерел. Абсолютно готові технічно і інтелектуально пішли на дану операцію".

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні проводять операцію. Фото: Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації

Володимир Мороз говорить, що йдеться про саркому задньої стінки лівого передсердя. Операція тривала майже 13 годин.

"Ця операція для нашої країни є першою, в такому форматі і такому об’ємі вона виконана вперше. Щоб радикально видалити дану пухлину, без експлантації серця — це зробити неможливо. Ми видаляли клапан, видаляли половину лівого передсердя і повністю створювали нове передсердя. Вшивали протез мітрального клапана і потім пришивали це серце вже зі скоригованим передсердям до нової задньої стінки лівого передсердя. Етап радикального видалення і створення нового передсердя — це було для нас нове".

Операція тривала 13 годин. Фото: Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації

Допоки лікарі видаляли пухлину, життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу. Володимир Мороз розповідає, пацієнту стало краще і його виписали. Зараз він з сім'єю в Києві проходить реабілітацію.

Операцію з видалення пухлини. Фото: Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації