Близнючок з Тернополя безкоштовно лікують у Німеччині

Близнючок з Тернополя Єву та Ангеліну Гаврилюк безкоштовно лікують у Німеччині. У них діагностували вроджені рідкісні вади кишківника, розповів завідувач операційного відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні Василь Боднарчук.

Перевезти їх та ще майже сотню дітей з травмами та важкохворих на лікування за кордон допоміг німецький волонтер-парамедик Марк Фрідріх.

Тернополянка Марія Гаврилюк зараз перебуває разом зі своїми доньками-близнючками у Німеччині. Про вроджені вади травної системи дітей вона дізналася ще під час вагітності на УЗД-діагностиці.

"В однієї дівчинки були розширені петлі кишківника, а в іншої — ніяких видимих ознак не було. Коли вони народилися — зразу одну донечку забрали у Тернопільську дитячу обласну лікарню і прооперували. Виявилось, що у неї був заворот тонкого кишківника зі спайками. У другої дівчинки ніхто ніяких порушень не підозрював, ми були у перинатальному центрі "Матері і дитини" три дні і тоді аж лікарі побачили, що з дитинкою щось не так".

Одна із донечок Марії Гнатюк після народження. Фото: Марія Гаврилюк

У Тернопільській обласній дитячій лікарні дівчаток лікували з 24 грудня до квітня. Процес лікування тривав майже три місяці, — розповів завідувач операційного відділення Василь Боднарчук.

"В однієї з цих сестричок, у якої перед народженням діагностували ваду кишківника, ми її обстежили, зробили клініко-лабораторні, інструментальні обстеження і наступного дня взяли на операцію. Довелось зробити резекцію, тобто видалити змінений сегмент кишківника. Другу дівчинку, Єву, ми прооперували, та, на жаль, вада кишківника була надзвичайно рідкісною, важкою, це був тотальний заворот всього тонкого кишківника. Такого завороту, повірте, я за 30 років не бачив".

Завідувач операційного відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні Василь Боднарчук. Суспільне Тернопіль

Попри проведену операцію, стан Єви залишався критичним, — каже Марія.

"В Єви вага при народженні була 2 кілограми 140 грамів в Україні. Перед виїздом вона вже важила 2 кілограми. Це був жах, це були одні кістки і шкіра".

Мати близнючок розповідає, почала шукати медичні препарати та спеціальне харчування. У цьому допомогла волонтерка Ірина Тимчук.

"Під час пошуку харчування виявилось, що самого харчування вже замало, що дітям загрожує смерть, і ми завдяки співпраці з польськими волонтерами познайомилися з Марком".

Німецький парамедик та волонтер Марк Фрідріх погодився транспортувати дітей на лікування до Німеччини. Також він організував їм безкоштовне лікування у Грайфсвальді, — каже Марія.

"Він знайшов клініку, яка була готова нас прийняти з двома донечками. Займався транспортуванням. Я одразу сказала, що в нашої родини немає таких коштів, щоб лікуватися в Німеччини і навіть в Україні. Нас завезли двома реанімобілями до Жешува, а звідти — літаком до Німеччини".

Волонтер Марк Фрідріх з Марією Гаврилюк та однієї з її дочок. Фото: Марія Гнатюк

Марія розповіла, що її донькам уже рік. Лікування ще триває. Та головне, що одна з близнючок — Єва, вже не втрачає, а набирає вагу.

"Для нас кожен грам — це на вагу золота. Вона поправляється по грамах, але для нас це дуже важливо, а найважливіше, що вона жива. Вона прокидається, посміхається. Я безмежно вдячна і волонтерам, і Марку за те, що дав шанс моїй донечці".

Марія Гаврилюк з донечками. Фото: Марія Гаврилюк