Перейти до основного змісту

Житель Великої Писарівки облаштував "Музей війни" за 5 кілометрів від кордону з РФ

Житель Великої Писарівки на Сумщині Олексій Скоркін відкрив “Музей війни”. Ініціював його на місці влучання російської авіабомби. Чому не залишає селище, що постійно обстрілюється — розповів Суспільному.

Олексій Скоркін – колишній керівник банку в Великій Писарівці – зустрічає нас екскурсією рідним селищем. Чоловік цікавиться історією місця, де народився, і, говорить, наразі дбає про його майбутнє. Попри щоденні обстріли прикордонного селища влітку минулого року чоловік відкрив тут "Музей меду", а потім – "Музей борщу".

Олексій Скоркін. Суспільне Суми

"Не дивлячись на обстріли і руйнування, відновлювати громаду треба вже сьогодні. Задача моїх музеїв – залучити до Великої Писарівки громадськість, небайдужих людей, розповідь про громаду, поширення інформації про неї. Ми хочемо показати на прикладі власної родини, що не треба скиглити, моя покійна матуся (вона працювала в роддомі, тато – в пожежній частині) говорила: Олексій, закочуй рукава і працюй", — ділиться чоловік.

Музей війни у Великій Писарівці. Суспільне Суми

Нині Олексій презентує свій третій музей – "Музей війни". Створити його вирішив на місці влучання російської авіабомби. Поруч – багатоквартирний будинок, де на другому поверсі розташована і його квартира – поки непридатна для проживання, тож Олексій з батьком живуть в іншому місці.

Велика Писарівка, грудень 2024 р. Суспільне Суми

Авіабомбу на це місце російська війська скинули 5 жовтня. В цей момент в багатоквартирному будинку перебувала одна жінка. Олексій розповідає, що він разом з іншим чоловіком дістали її з-під завалів. Жінка травмувалася і отримала контузію, але залишилася жива.

Зруйнований будинок у Великій Писарівці. Суспільне Суми

"Саме на цій території були приміщення людей, гаражі, складські приміщення, і поруч прилетіла авіабомба, частина будинку знищена і напевно не підлягає відновленню, частина – підлягає, але потрібно зробити дах. Я хочу звернути увагу волонтерів і благодійників на це місце, які не байдужі, щоб зробити ремонт в цій будівлі", — говорить Олексій Скоркін.

Тут, на місці влучання, Олексій і розмістив вивіску і центральну експозицію. У цьому кошику — уламки снарядів. Чоловік розповідає: є тут і артефакти Другої світової війни.

Музей війни у Великій Писарівці. Суспільне Суми

"Мені ставлять питання: "Олексій, де ти братимеш експонати?" Експонати – це все, це вся руїна, неможливо до музею війни зібрати експонати, це тяжко. Головна мета – залучити небайдужих людей", — пояснює чоловік.

Син Олексія Скоркіна з мамою — нині за кордоном, чоловік лишається в Великій Писарівці удвох із батьком. Вони прибирають на місцях обстрілів, а ще – опікуються залишеними тваринами.

Поруч із місцем влучання авіабомби Олексій висадив кущі смородини і виноград. Це, говорить, дає надію і дозволяє планувати майбутнє. Також напередодні Різдва чоловік прикрасив тут сосну, яку висадив минулого року – поки, говорить, це єдина "центральна ялинка" у Великій Писарівці.

Велика Писарівка, грудень 2024 р. Суспільне Суми

"Людей, за моїми відчуттями, стає все більше. Я думаю, прийде весна – буде більше людей. Батьківщина – вона в серці, хтось може кинути все це, хтось не може. Ну а ми одягаємося в робу і працюємо", — розповів Олексій.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції