Україна здобула ліцензію на дебютну дисципліну скелелазіння в програмі Олімпіади

Ярослав Ткач – скелелаз. Getty Images

Україна буде представлена на Олімпійських іграх у Парижі у скелелазінні в дисципліні швидкість серед чоловіків. Це будуть перші в історії Ігор змагання саме у швидкості.

Ліцензію на Ігри представник України здобув у рамках олімпійського кваліфікаційного відбору. Усього на цих змаганнях розігрувалися сім ліцензій у швидкості, а розподіл ліцензій відбувався за сумою балів на двох стартах. Україна боролася за дві з них – змагалися Ярослав Ткач та Григорій Ільчишин..

На першому з етапів Ткач фінішував четвертим, Ільчишин – 14-м. Тож на другому етапі Ярославу потрібно було втриматися в межах топ-7 найкращих, а Григорію – покращити своє місце.

Ільчишин справді виступив краще на другому етапі – фінішував на 10-му загальному місці. Ткач, у той ж час, закінчив змагання 16-м. У підсумковому заліку Україна здобула лише одну ліцензію.

Тож у скелелазінні Україна загалом буде представлена двома атлетами – у жіночому двоборстві змагатиметься Євгенія Казбекова.

Результати українців у швидкості в олімпійському відбору

• Перший етап: Ткач – 38 очок (4 місце), Ільчишин – 27 очок (14 місце)
  • Другий етап: Ткач – 25 очок (16 місце), Ільчишин – 31 очко (10 місце)
  • Сума балів: Ткач – 63 очки (6 Саме в рейтингу відбору на Олімпіадумісце), Ільчишин – 58 очок (8 місце)

Ярослав Ткач зміг завоювати олімпіську ліцензію, а от Ільчишин від прохідного сьомого місця відстав на чотири бали. Якби на другому етапі він вийшов в 1/4 фіналу, то теж здобув би ліцензію.

На Олімпіаді-2024 у дисципліні швидкість будуть змагатися лише 14 атлетів. По дві квоти завоював Китай, Індонезія та США, по одній – Франція, Італія, Нова Зеландія, ПАР, Республіка Корея, Іран, Казахстан та Україна.

Змагання у скелелазінні (швидкість) на Олімпіаді-2024 відбудуться 6 та 8 серпня (кваліфікація та фінали). Пряма трансляція змагань – на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.