Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, який зіграв у фіналі НБА

Святослав Михайлюк. Фото: G Fiume/Getty Images

Як зіграв українець у першому матчі фінальної серії.

Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, який зіграв у фіналі НБА. Сталось це у першому матчі фінальної серії команди українця "Бостон Селтікс" проти "Даллас Маверікс".

Дістатися фіналу "Бостону" вдалось завдяки перемозі у плей-оф Східної конференції: з рахунком 4:0 "Селтікс" здолали "Індіану Пейсерз". Михайлюк доклався до перемоги команди: вийшов на паркет у другій грі, закинувши триочковий.

Суперником команди українця у фіналі НБА стали "Маверікс", які вибили у вирішальній серії Західної конференції "Міннесоту Тімбервулвз" (4:1).

Як пройшов перший матч фіналу НБА

• В першій чверті перевагу здобули "Селтікс", відірвавшись від суперників на 17 очок з рахунком 37:17. Друга 12-хвилинка розпочалась з атаки "Маверікс", які почали тиснути на команду українця. До завершення другої чверті загальний рахунок став 63:42 – бостонці збільшили відрив до 21 очка.
  • В третій та четвертій 12-хвилинці з мінімальним відривом лідирував "Даллас" 24:23 та 23:21 відповідно.
  • В останній чверті у гру вступив українець Святослав Михайлюк. Захисник провів на майданчику 2:40 хвилини, за які заробив 2 очки: отримав передачу від Сема Хаузера та виконав двоочковий кидок з трьох метрів.
  • Зрештою, матч завершився перемогою команди українця з відривом у 18 очок (107:89).

Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, який зіграв у матчі фінальної серії НБА. Раніше це вдавалося лише Станіславу Медведенку у складі "Лос-Анджелес Лейкерс".

Українці у фіналах НБА

• Станіслав Медведенко — сезон 2000/2001 (перемога у фіналі з "Лос-Анджелес Лейкерс")
  • Станіслав Медведенко — сезон 2003/2004 (поразка у фіналі з "Лос-Анджелес Лейкерс")
  • Святослав Михайлюк — сезон 2023/2024 (фінал з "Бостон Селтікс")

Що відомо?

• Михайлюк виступає у першому сезоні у складі "Бостона". Лише втретє він проводить повний сезон за один клуб НБА — у 2018/19, 2020/21 та 2022/23 роках змінював команди впродовж регулярного чемпіонату.
  • За сезон 2023/24 Михайлюк відіграв за "Селтікс" у 41 матчі регулярного чемпіонату та чотирьох поєдинках плей-оф.
  • Здобувши перемогу над "Пейсерз" у складі "Бостона" у попередньому раунді, Михайлюк став першим в історії українцем, який виграв Східну конференцію НБА.
  • "Бостон"та "Даллас" вперше грають між собою у фіналі НБА. Для "Бостона" цей фінал став першим за 14 років. У сезоні 2009/2010 "Селтікс" поступилися у фінальній серії "Лос-Анджелес Лейкерс".
  • "Маверікс" цього року претендують на свій другий титул в історії франшизи. Натомість "Селтікс" у разі здобуття свого 18-го чемпіонства стануть одноосібним найтитулованішим клубом в історії Асоціації — випередять "Лос-Анджелес Лейкерс".