Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, команда якого вийшла у фінал НБА

Святослав Михайлюк. Фото: Michael Dwyer/AP Photos

Раніше це вдавалося лише Станіславу Медведенку у складі "Лос-Анджелес Лейкерс".

Святослав Михайлюк став другим в історії українцем, команда якого вийшла у фінал Національної баскетбольної асоціації. Дістатися цієї стадії "Бостону" вдалося завдяки впевненій перемозі над "Індіаною Пейсерз" у фінальній серії плей-оф Східної конференції. "Селтікс" перемогли з рахунком 4:0.

У серії проти "Пейсерз" український захисник "Бостона" взяв участь лише в одному матчі — Михайлюк вийшов на паркет у другій грі, наприкінці останньої чверті. Святослав відіграв понад хвилину та записав собі в актив три очки, влучивши у кошик з-за дуги.

В останньому матчі серії "Селтікс" здобули виїзну перемогу — 105:102. Таким чином, Михайлюк став першим в історії українцем, який виграв Східну конференцію НБА.

До Михайлюка єдиним українцем, команді якого вдавалося пробитися у фінал НБА — був Стас Медведенко. Він залишається і єдиним чемпіоном асоціації з України. Медведенко є дворазовим переможцем НБА у складі "Лос-Анджелес Лейкерс".

Українці у фіналах НБА

• Станіслав Медведенко — сезон 2000/2001 (перемога у фіналі з "Лос-Анджелес Лейкерс")
  • Станіслав Медведенко — сезон 2003/2004 (поразка у фіналі з "Лос-Анджелес Лейкерс")
  • Святослав Михайлюк — сезон 2023/2024 (фінал з "Бостон Селтікс")

Що відомо?

• Михайлюк проводить перший сезон у складі "Бостона". Лише втретє він проводить повний сезон за один клуб НБА — у 2018/19, 2020/21 та 2022/23 роках змінював команди впродовж регулярного чемпіонату.
  • За сезон 2023/24 Михайлюк відіграв за "кельтів" у 41 матчі регулярного чемпіонату та п'ятьох поєдинках плей-оф.
  • У регулярному чемпіонаті 2023/24 українець в середньому проводив на майданчику 10.1 хвилини, набирав 4 очки, виконував 1.2 підбирання та 0.9 асистів.
  • Для "Бостона" цей фінал стане першим за 14 років. У сезоні 2009/2010 "Селтікс" поступилися у фінальній серії "Лос-Анджелес Лейкерс".
  • У фіналі НБА "Бостон" Михайлюка зіграє із переможцем пари "Даллас" — "Міннесота". Наразі рахунок у фінальній серії 3:0 на користь "Маверікс".
  • Наступний матч, який може стати останнім у серії, "Даллас" та "Міннесота" проведуть у середу, 29 травня. Поєдинок розпочнеться о 3:30 за київським часом.