Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга

Перша втрата очок "Шахтарем", драматична боротьба аутсайдерів: турнірна таблиця УПЛ після 29 турів

"Шахтар" уперше з листопада 2023-го втратив очки в УПЛ, 20 травня 2024. ФК "Шахтар"

Усі результати 29-го туру УПЛ.

В українській Прем'єр-лізі з футболу завершилися матчі 29-го туру. Упродовж двох днів (18-19 травня) відбулися вісім поєдинків чемпіонату України.

29-й тур УПЛ проходив на тлі визначення всіх призерів турніру. "Шахтар" переміг "Динамо" та став володарем золотих нагород, тоді як "бронзу" здобув "Кривбас".

У 29-му турі відбулися одразу два матчі серед команд з топ-4. "Динамо" обіграло "Кривбас" з рахунком 3:1, а ось "Шахтар" зіграв внічию з "Дніпром-1" (1:1).

Найдраматичнішими ж стали матчі за участі аутсайдерів чемпіонату. "Минай" здобув вольову перемогу у грі з "Колосом": програючи 1:2, виграв 3:2. А ось "Металіст 1925" здійснив камбек у матчі проти "Полісся": з 1:3 у 3:3.

Головні події 29-го туру УПЛ

• "Шахтар" уперше у 2024 році втратив очки у чемпіонаті України. Перед цим серія донеччан складала 15 поєдинків.
  • "Минай" здобув другу поспіль вольову перемогу. У 28-му турі команда вирвала 3 очки у матчі проти "Ворскли" з тим самим рахунком 3:2.
  • "Ворскла" завдяки перемозі над "Оболонню" перервала серію поразок, яка складала шість матчів. Натомість кияни перервали безпрограшну серію в УПЛ, яка налічувала шість ігор (одна перемога та п'ять нічиїх).
  • Загалом 29-й тур УПЛ став найрезультативнішим у чемпіонаті України 2023/24. У восьми поєдинках команди забили 30 м'ячів.

Турнірна таблиця УПЛ після 29 турів

Турнірна таблиця УПЛ після 29 турів.

Чемпіон країни отримає путівку до плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів, срібний призер — до другого відбіркового раунду. Третя та четверта команди потраплятимуть до другого кола відбору Ліги конференцій.

13-14 команди проводитимуть стикові матчі з представниками Першої ліги за збереження місця в елітному дивізіоні. Передостання та остання команди за підсумками чемпіонату вилітають до другого дивізіону.

Матчі останнього туру УПЛ відбудеться в один день — у суботу, 25 травня. Центральними стануть ігри "Рух" — "Динамо" та "Полісся" — "Шахтар".