Росія і Білорусь не будуть представлені на Олімпійських іграх-2024 у фехтуванні

Софья Позднякова на Олімпіаді-2020 здобула "золото" у фехтуванні на шаблях. AP/Hassan Ammar

Фехтувальники з Росії пропустять вирішальний відбірковий турнір.

Російські та білоруські фехтувальники не братимуть участь в Олімпійських іграх-2024 в Парижі. Вони не заявлені на останній ліцензійний відбірковий турнір, про це повідомила Європейська конфедерація фехтування.

У березні 2023 року Міжнародна федерація фехтування повернула до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Їм було дозволено змагатися під "нейтральним" прапором, однак на великих міжнародних змаганнях провідні представники цих країн не були представлені.

За результатами основної частини відбору російські та білоруські спортсмени не відібралися на Олімпіаду-2024. У світовому рейтингу ці збірні не були представлені через відсторонення від виступу у командних турнірах, тоді як в особистих перебували нижче за суперників.

Останньою можливістю відібратися на Олімпіаду-2024 для російських та білоруських фехтувальників були олімпійські кваліфікаційні турніри. Там можна було виставити по одному спортсмену у кожному виді зброї, однак жоден представник Росії та Білорусі у підсумку не був заявлений.

"Немає ні російських, ні білоруських спортсменів. Дата для подачі заявки [на кваліфікаційний турнір] пройшла. Причина їхньої відсутності невідома, офіційного листа, щоб це пояснити, не було", — цитує президента Європейської Конфедерації Фехтування Джорджіо Скарсо France24.

Олімпіада-2024: що відомо?

  • "Нейтральні" спортсмени на Олімпіаді-2024 не братимуть участь у церемонії відкриття змагань.Також їхні нагороди не будуть враховані до медального заліку Ігор.
  • "Нейтральні" спортсмени з Росії здобули вісім медалей у складі команди ОКР у фехтуванні на попередній Олімпіаді у Токіо: дві серед чоловіків та шість серед жінок.
  • Українські атлети вже кваліфікувалися на Олімпіаду-2024 у 14 видах спорту.
  • Збірна України з фехтування відібралася у двох видах зброї на Олімпійські ігри у Парижі. За світовим рейтингом квоти на Олімпіаду здобули українські шаблістки та шпажистки.
  • В останньому кваліфікаційному турнірі з фехтування візьмуть участь чотири спортсмена: Ігор Рейзлін (шпага), Андрій Ягодка (шабля), Клод Юнес (рапіра), Аліна Полозюк (рапіра).