Українські параплавці завоювали вісім медалей у третій день чемпіонату Європи-2024: усі призери

Антон Коль (праворуч) на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання. IPC/Pedro Vasconcelos

Результати третього дня чемпіонату Європи-2024 з параплавання.

На чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що триває в португальській Мадейрі, відбулися змагання третього дня. Упродовж фіналів українська команда завоювала ще вісім нагород: два "золота", чотири "срібла" та дві "бронзи". Таким чином "синьо-жовті" продовжують посідати проміжне друге місце в медальному заліку, поступаючись Італії, яка має 30 нагород (12+12+6).

Як виступили українці

Перше "золото" цього чемпіонату Європи виборов чотириразовий призер Паралімпійських ігор Антон Коль, чиє житло й місце для тренувань були пошкоджені напередодні турніру через російський ракетний удар по Дніпру. Українець посів перше місце на дистанції 100 м на спині в класі S1 серед плавців з порушеннями опорно-рухового апарату. Коль подолав її за 2:30.56 хв, на 0.28 с випередивши ізраїльтянина Іяда Шалабі, який посів другу позицію.

Другий європейський титул у Мадейрі завоював маріуполець Олександр Комаров, який фінішував першим на 50 м батерфляєм у класі S5. Його переможний результат — 36.14 с, що на 1.35 с швидше за срібного призера в цій категорії, іспанця Антоні Понсе Бертрана.

Олександр Комаров (у центрі) на нагородженні чемпіонату Європи-2024 з параплавання. IPC

Уперше на цих змаганнях на пʼєдестал зійшов донеччанин Василь Крайник, який здобув "срібло" на 100 м брасом у класі SB14 серед атлетів з інтелектуальними порушеннями. Плавець показав час 1:07.76 хв, програвши 0.97 с переможцеві, британцю Гаррі Стюарту.

Також лік особистим медалям на цьому Євро відкрив пʼятиразовий призер Паралімпіад Данило Чуфаров — номінант цьогорічної премії Laureus. У класі SB11 серед спортсменів з порушеннями зору маріуполець посів друге місце на 100 м брасом з часом 1:14.48 хв. Від "золота", яке виграв нідерландець Роґір Дорсман, його відділили 4.06 с.

Ще одне "срібло" завоював полтавець Олексій Вірченко, який фінішував другим на 100 м вільним стилем у класі S13. Його час — 52.77 с: "нейтральному" чемпіонові Ігарю Бокі він поступився 1.57 с.

Зі "срібним" результатом українці завершили й другий командний заплив: у змішаній естафеті 4x50 м комплексом. Квартет у складі Дениса Остапченка, Данила Семенихіна, Вероніки Коржової та Ірини Пойди здобув медаль з часом 2:44.42: на 4.41 с поступилися Іспанії, але випередили Італію.

Крім того, по "бронзі" цього дня вибороли Роман Бондаренко (100 м на спині в класі S2, 2:18.93 хв) та Марина Вербова (150 м комплексом у класі SM4, 3:13.76 хв).

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 3

• "Золото": Антон Коль (100 м, спина, клас S1), Олександр Комаров (50 м, батерфляй, S5)
  • "Срібло": Василь Крайник (100 м, брас, SB14), Данило Чуфаров (100 м, брас, SB11), Олексій Вірченко (100 м, вільний стиль, S13), Денис Остапченко, Данило Семенихін, Вероніка Коржова та Ірина Пойда (змішана естафета 4x50 м, комплекс)
  • "Бронза": Роман Бондаренко (100 м, спина, S2), Марина Вербова (150 м, комплекс, SM4)

Загалом за три дні змагань Україна має вже 29 медалей: 11 золотих, 8 срібних та 10 бронзових. Лідеркою української команди наразі є Ірина Пойда, в якої на рахунку два особисті "золота" та дві "бронзи" в естафеті.

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після трьох днів)

1. Італія — 12 золотих + 12 срібних + 6 бронзових (30 медалей загалом)