Біатлон: Кубок IBU

Чотири українці пробігли юнацький спринт ЧС-2024 з біатлону: результати

Олександр Біланенко. Фото: William Lucas/IOC

У топ-40 в другій гонці поспіль фінішував Олександр Біланенко.

Чемпіонат світу-2024 з біатлону серед юніорів на юнаків поновився юнацьким спринтом у вівторок, 27 лютого. Участь у змаганнях взяли чотири спортсмени збірної України.

Досі в естонському Отепяе відбувся один особистий старт серед юнаків. В індивідуальній гонці на 12.5 кілометра найкращий результат серед українців продемонстрував Олександр Біланенко, що єдиним зі збірників заїхав у топ-40.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Порівняно з "індивідуалкою", в складі України відбулася одна зміна: 18-річний Микола Грущак виходив на 7.5-кілометрову дистанцію замість Данила Большого.

Як пройшла гонка?

• 17-річний Олександр Біланенко вдруге поспіль фінішував на межі топ-40. Українець припустився чотирьох промахів і програв лідеру понад 2:55 хвилини — 40-ве місце.
  • Біланенко був найшвидшим серед українців на дистанції (24-й у гонці), а також увійшов до топ-10 за швидкострільністю з дев'ятим показником.
  • На вогневих рубежах серед "синьо-жовтих" найкраще відпрацював Микола Грущак, що проводив свою дебютну гонку на чемпіонатах світу. Українець обмежився двома хибами і вклався на стрільбі у 50.6 секунди — найкращий показник серед усіх учасників спринту.
  • У фінішному протоколі Грущак поступився Біланенку десятьма позиціями. 50-те місце — третій персональний топрезультат Миколи за час виступівВід сезону 2022/23. на міжнародному рівні.
  • У сьомому десятку з трьома хибами фінішував Іван Стеблина. Чотири кола штрафу на "стійці" мав Дмитро Крюков, що показав 76-й час.
  • Чемпіоном світу став норвежець Каспер Калькенберг, срібний призер індивідуальної гонки. 18-річний біатлоніст став єдиним у топ-10 без промахів та "привіз" пів хвилини хорвату Матії Леговичу.

• 76. Дмитро Крюков (Україна, 0+4) +4:23.0

Програма ЧС-2024 в Естонії продовжиться у вівторок, 27 лютого, спринтом серед дівчат на 6 кілометрів. Початок гонки за участю чотирьох українок — о 14:00.