Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Поки незрозумілий стан". Антон Дудченко з чистою стрільбою програв 2 хвилини переможцю гонки: як він це пояснює

Ексклюзивно
Антон Дудченко. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

В Естерсунді відбулася перша чоловіча спринтерська гонка сезону Кубка світу з біатлону. За її підсумками двом українцям — Антонові Дудченку та Богдану Цимбалу — вдалося відібратися у гонку переслідування.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Результат Дудченка дозволив йому уперше потрапити до залікової зони. Український біатлоніст закрив усі 10 мішеней на стрільбі та фінішував на 38-му місці.

Проте фінішувати вище Дудченку завадив хід по дистанції. Українець програв понад дві хвилини найшвидшому біатлоністу на дистанції — шведу Себастьяну Самуельссону. При цьому ходом Антон став другим найкращим серед українців після Богдана Цимбала.

Після завершення гонки Дудченко дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому пояснив, що стало причиною такого результату. Біатлоніст відзначив, що задоволений роботою на стрільбі, реабілітувавшись за хиби в естафетіНа першій стрільбі чоловічої естафети Дудченко заробив три кола штрафу, але має до себе питання щодо ходу по дистанції.

 • Про стрільбу в спринті

"Намагався відпрацювати "на нуль" після цих трьохСпринт - четверта гонка для Дудченка у сезоні, перед цим він виступив у змішаній естафеті, індивідуальній гонці та класичній естафеті невдалих стартів. Трішки відчувався страх перед стрільбою, але намагався зібратися та відпрацювати "на нуль". Довго це було, але у принципі "нуль". Якістю стрільби задоволений, швидкострільність — треба краще".

 • Про швидкість проходження дистанції під час спринту
"Хід по дистанції? Намагався терпіти. Поки незрозумілий стан — важко по дистанції. Намагався за кимось втриматися — сподіваюся, з кожною гонкою буде краще й краще. Перші два кола біг сам. На останньому колі, на другій його половині намагався втриматися за Легрейдом, мені це вдалося. Є якісь позитивні зміни по руху по дистанції".
 • Про три кола штрафу в естафеті

"Це спорт, може статися з кожним. У мене в підготовчий період були проблеми зі стрільбою. Звісно, такого ніхто не очікував, навіть саме не зрозумів, що сталося. Сподіваюся, що такого більше не буде. Зробили аналіз, корекцію на гвинтівці та прикладі".

 • Про очікування від подальших стартів

"Сподіваюся, що з кожною гонкою буде краще. Хотілося б, щоб [у гонці переслідування] було легше по дистанції і вийшло так само відстрілятися [як і у спринті]".

Як виступив Антон Дудченко у спринті?

 • результат на фініші: 38-е місце (+2:07.9 хвилин від переможця Філіпа Наврата)
 • стрільба: 0+0 — 80-е місце за швидкострільністю (1:09.6 хвилин на 10 мішеней)
 • рух по дистанції: 56-е місце (+2:05.3 хвилини від найшвидшого Себастьяна Самуельссона)

Хто такий Антон Дудченко?

 • 26-річний український біатлоніст, представник Сумської області.
 • Дудченко — срібний призер чемпіонату Європи-2023 в індивідуальній гонці.
 • На рівні Кубка світу найкращим результатом Дудченка у кар'єрі є п'яте місце в індивідуальній гонці на етапі в Антгольці у 2021-му.
 • У сезоні 2022/23 Дудченко також показав три з чотирьох своїх найкращих результатів у кар'єрі: 12-е та 16-е місце на Кубку світу в Естерсунді (індивідуальна гонка та масстарт), а також 17-е місце в спринті у Новому Месті.