"Навіть не розглядаємо зараз". Президент IBU – про ймовірне повернення росіян у міжнародний біатлон

Ексклюзивно
. Фото Марії Осолодкіної

Ексклюзивний коментар Олле Валіна для Суспільне Спорт.

Біатлонний сезон 2022/23 офіційно завершено для збірної України. Спершу закінчилися міжнародні старти останніми гонками на рівні Кубка світу. А у неділю, 26 березня, змішаною естафетою на чемпіонаті України біатлонсти закінчили виступи й на внутрішній арені.

Читайте також: Чемпіонат України з біатлону-2023: результати змагань та залік мультимедалістів

У передостанній день чемпіонату України до Буковелю прибув президент Міжнародного біатлонного союзу (IBU) Олле Далін. Функціонер подивився на стан стадіону у Буковелі, де з грудня 2020 року проводять національні першості з біатлону, а також був присутній під час церемоній нагородження за підсумками масстартів.

Фото Євгенія Каранова / Суспільне Спорт

Суспільне Спорт поспілкувалося з шведським функціонером перед його від'їздом щодо потенційного проведення змагань під егідою IBU в Буковелі, а також можливості повернення біатлоністів з Росії та Білорусі.

Далін відзначив, що порадить представникам IBU прибути до України щодо надання рекомендацій для покращення арени. Однак віддав належне тому, що в Україні вдалося реалізувати проєкт створення біатлонного стадіону для проведення змагань на міжнародному рівні.

"Звісно, я знав останні новини про ситуацію в Україні. Але пріоритет — приїхати сюди, щоб віддати шану, що ви можете проводити чемпіонат України у вашій країні, а також я багато чув про цей проєкт у Буковелі протягом кількох років. Щасливий бачити, що цей проект матеріалізовується — тут біатлонна арена.

За структурою, яка є в IBU, перший рівень — це регіональні змагання, коли там беруть участь представники сусідніх країн, які близькі до вас. Це перший крок. Але паралельно ви маєте розвивати арену та організаційний комітет. Далі — будемо дивитися. Але завжди добре мати візію того, чого хочете досягти. У вас вже є хороша, як я це називаю, платформа, з якої можна розвиватися далі. Я запропонував спеціалістам з IBU приїхати сюди і зробити рекомендації, як арену розвинути. Це моя рекомендація для наступного кроку".

Щодо повернення російських та білоруських біатлоністів Далін наголосив: рішення IBU залежатиме від ситуацї з війною в Україні. Проте, за словами президента IBU, наразі організація навіть не розглядає можливості повернення спортсменів цих країн до змагань.

"Все залежить від того, як зміниться ситуація тут із війною. Є рішення конгресу дотримуватися відсторонення, допоки ситуація не зміниться. Питання про повернення ми навіть не розглядаємо зараз. Зараз із ними є неофіційні контакти. Це природньо, що вони хочуть повернутися", - додав Далін.

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Перед тим, як проводити чемпіонат України в Буковелі, змагання з біатлону відбувалися у Яворові.
  • Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну зазнала руйнувань лижна база у Чернігові, яка була місцем підготовки для біатлоністів.
  • За підсумками сезону збірна України не здобула жодної медалі в особистих чи естафетних гонках Кубка світу чи чемпіонату світу.
  • Президент федерації біатлону України Іван Крулько анонсував зміну тренерського штабу жіночої збірної у міжсезоння. Остаточно це рішення буде ухвалене на Президії федерації біатлону України, яка відбудеться у першій половині квітня.