Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Зі здоров’ям не все так". Дар’я Блашко може достроково завершити біатлонний сезон

Ексклюзивно
biathlon.com.ua/Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар особистого тренера біатлоністки для Суспільне Спорт.

В Обергофі закінчився чемпіонат світу з біатлону. Україна закінчила виступи без нагород, перервавши свою медальну серію у жіночій естафеті, та показала найгірший результат в історії у цій гонці.

Читайте також: Україна фінішувала на 14-му місці в жіночій естафеті на ЧС з біатлону. Це найгірший результат в історії

У складі збірної України в жіночій естафеті участь взяла біатлоністка Дар'я Блашко. 27-річна спортсменка підходила до змагань, лише відновившись після запалення вестибулярного нерва. На чемпіонаті світу Блашко взяла участь лише в одній особистій гонці: у спринті фінішувала на 84-му місці та показала найгірший результат ходом на дистанції.

Ще після спринту старший тренер жіночої збірної України Олександр Кравченко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт відзначав, що Блашко у спринті, найімовірніше, провела останню гонку. Однак у підсумку вона потрапила до складу на жіночу естафету, замінивши Юлію Джиму, яка через хворобу пропустила заключні старти на чемпіонаті світу.

Перед гонкою особистий тренер Дар'ї Блашко Юрай Санітра відзначав, що біатлоністка фізично була не готова, щоб долати цю дистанцію, хоча її виставили на гонку. А вже після завершення чемпіонату світу Санітра дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому окремо розповів про ситуацію з біатлоністкою та планами для неї на заключні етапи Кубка світу.

Тренер відзначив, що планує разом з тренерами ухвалити рішення про дострокове завершення сезону Блашко - саме через її незадовільний фізичний стан.

"Я думаю, що після класичної естафети [видно], що зі здоров'ям її не все так, як було це потрібно. Пауза, яку вона мала, дуже вплинула на її спортивну форму. Тому вчора ми мали довгу розмову на цю тему. Можу сказати, що за розмовами з тренерами приймемо рішення, що вона не буде вже виступати цього сезону на Кубках світу.

Їй потрібно почати по-іншому тренуватися, так щоб вона підняла свої функціональні параметри, бо з цим станом вона вже не може готуватися до якихось стартів у цьому сезоні".

Після чемпіонату світу з біатлону відбудуться три етапи Кубка світу - в Нове-Место (2-5 березня), Естерсунді (9-12 березня) та Голменколлені (16-19 березня).

Хто така Дар'я Блашко

  • 27-річна українська біатлоністка, провела другий чемпіонат світу в кар'єрі.
  • Блашко - учасниця бронзової естафети чемпіонату світу з біатлону у 2021 році. Також на її рахунку "бронза" на етапі Кубка світу в Обергофі в одиночному міксті у сезоні 2021/22.
  • У 2023 році Блашко мала лише два старти - спринт у Рупольдингу (67-е місце) та індивідуальна гонка в Поклюці (77-е).
  • При цьому Блашко має чотири фініші у топ-30 у сезоні 2022/23 в особистих гонках. Найкращий результат - 17-е місце в гонці переслідування на етапі Кубка світу в Ансі.