Росію та Білорусь усунули від чемпіонату світу та інших турнірів з дзюдо до кінця 2022 року

. AP Photo/Vincent Thian

Російська та білоруська збірні пропустять не лише чемпіонат світу, а й загалом усі міжнародні змагання.

Міжнародна федерація дзюдо (IJF) ухвалила рішення усунути від змагань спортсменів із Росії та Білорусі. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

У IJF пояснили це "нинішніми міжнародними обставинами" та заявили, що такий крок необхідний задля "безпеки всіх спортсменів". Усунення триватиме щонайменше до січня 2023 року.

Збірні РФ та РБ вже отримували бан від IJF на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі. Проте в червні міжнародна федерація повернула ці команди, дозволивши її представникам виступати під нейтральним статусом, тобто без прапора та інших державних символів.

У відповідь на таке рішення Україна оголосила про бойкот турнірів під егідою IJF та заявлялася лише на ті змагання, де не виступали дзюдоїсти з Росії та Білорусі. Це стало можливим завдяки тому, що Європейський союз дзюдо продовжив усунення російської й білоруської команд та не допускав їх до своїх турнірів.

Рішення IJF означає, що збірна України не бойкотуватиме чемпіонат світу-2022, що відбудеться у столиці Узбекистану Ташкенті 6-13 жовтня. Раніше українська федерація оголосила заявку на турнір, але повідомила, що готова відмовитися від нього, якщо до змагань допустять російських дзюдоїстів.

Читайте також: Збірна України з дзюдо оголосила склад на чемпіонат світу, але готова бойкотувати турнір

Як відбувалися події навколо санкцій проти Росії та Білорусі в дзюдо