Україна бойкотуватиме усі міжнародні турніри з дзюдо до повного усунення Росії і Білорусі

IJF

І звернулася до інших національних федерацій з мотивацією свого рішення.

Федерація дзюдо України (ФДУ) остаточно вирішила бойкотувати усі міжнародні турніри, що проходять під егідою IJF, через дозвіл організації на виступи спортсменів з Росії та Білорусі. Відповідний лист вказаний на офіційному сайті ФДУ.

У червні Міжнародна федерація дзюдо вирішила змінити своє рішення щодо допущення до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Замість повного відсторонення в IJF вирішили допускати дзюдоїстів з цих країн до змагань у статусі нейтральних атлетів.

Читайте також: Росію і Білорусь допустили до міжнародних турнірів з дзюдо під нейтральним прапором. Україна готова їх бойкотувати

В Україні сподівалися на зміну рішення Міжнародною федерацією дзюдо під час Конгресу Європейської федерації. Однак попри звернення ФДУ, це рішення залишилося у силі - російські та білоруські дзюдоїсти допущені під нейтральним прапором.

ФДУ підготувала нове звернення до більш, ніж 100 національних федерацій з дзюдо. У ньому вона наголосила, що не збирається змінювати своє рішення і бойкотуватиме турніри, що проходитимуть під егідою IJF до тих пір, поки міжнародна федерація не вирішить усунути російських та білоруських атлетів від виступів.

"Ми глибоко розчаровані рішенням IJF та вирішили відмовитись від участі у всіх спортивних заходах, що проводяться Міжнародною федерацією дзюдо, до усунення Федерацій дзюдо Росії та Білорусі від участі у змаганнях IJF у будь-якому статусі", - зазначається у зверненні організації.

Також ФДУ у своєму листі навела фотоматеріали підтримки представниками російського дзюдо повномасштабного вторгнення РФ в Україну. І звернула увагу на те, що частина дзюдоїстів, які виступлять на найближчому Грендслемі у монгольському Улан-Баторі, є військовослужбовцями російської армії.

Що означає рішення ФДУ?

  • Україна точно не делегуватиме дзюдоїстів на найближчі турніри в Угорщині (8-10 липня) та Загребі (15-17 липня). І бойкотуватиме усі подальші у разі, якщо IJF не перегляне своє рішення.
  • З 24 червня (Грендслему в Улан-Баторі) розпочинається кваліфікація на Олімпіаду-2024. Вона триватиме до 23 червня 2024 року, після чого будуть сформовані списки дзюдоїстів у кожній ваговій категорії для участі на Іграх у Парижі. Відповідно, бойкот Україною турнірів IJF вплине на шанси делегувати команду на Олімпійські Ігри.
  • До кінця 2022 року відбудуться ще турніри серії Грендслем та гран-прі - в Абу-Дабі (21-23 жовтня), Баку (4-6 листопада) та Токіо (3-4 грудня).
Читайте також: Україна бойкотуватиме усі турніри з дзюдо через допуск Росії: IJF рішення про послаблення санкцій не змінюватиме

Що відомо

  • У 2022 році Україна виступила на п'яти турнірах серії Грендслем та гран-прі, здобувши чотири медалі (одне "золото" та три "бронзи"). А також на Євро з дзюдо ("золото" Богдана Ядова у вазі до 66 кг).
  • На Олімпіаді-2020 єдиною медалісткою України у дзюдо була Дар'я Білодід, яка 2022 рік розпочала у новій ваговій категорії до 57 кг.
Читайте також: Дар'я Білодід повернулася після Олімпіади: дебют у новій вазі, поразка на Євро-2022 та план до Парижа-2024
  • На Грендслемі в Улан-Баторі змагаються дзюдоїсти з 29 країн, а також команда з 24 нейтральних атлетів РФ.