Вулиця прадавніх ремесел: на Оствиці в Рівному відкриють локацію народних майстрів

Ірина Кухар у ремісничій майстерні виготовляє птаха щастя з природних матеріалів. Юрій Ойцюсь

У Рівному в парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" відкриють Вулицю прадавніх ремесел. У трьох дерев'яних будинках, які створили за прототипами стародавніх осель, проводитимуть майстер-класи з гончарства, плетіння, а також навчатимуть давнім традиціям Полісся та Волині. Згодом планують відкрити інші майстерні й поповнити перелік ремесел.

Керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь розповів Суспільному, яким планують відкриття та про майбутні локації.

Офіційне відкриття Вулиці прадавніх ремесел відбудеться 22 червня о 12:00. Її ідею Юрій Ойцюсь пояснив так:

"Це вулиця з будиночками, в кожному сидять майстри. Вони працюватимуть у суботу та неділю, згодом й більше днів у літній сезон. Люди можуть прийти й побачити, як вони відтворюють стародавні ремесла: займаються глиною, деревом, шкірою, воском. Люди можуть взяти участь у майстер-класах і відчути атмосферу Давньої Русі. Виручені кошти йтимуть на заробітну плату і на розвиток Оствиці", — поділився Юрій Ойцюсь.

Вулиця прадавніх ремесел.

Майстри проводитимуть заняття з давніх промислів та ремесел як для дітей, так і для дорослих.

"Ми нічого нового не вигадали, насправді. Такі музеї живої історії успішно функціонують за кордоном. Людям таке подобається. Вони поринають в атмосферу, відволікаються від буденності. Важливо не просто створити якийсь предмет, а сам процес його створення стародавнім методом. Це своєрідна медитація", — розповів Юрій Ойцюсь.

Працюватимуть три локації — Реміснича майстерня, майстерня глини та Гостинна хата. Згодом планують відкрити будинок знахаря, додав керівник клубу:

"Це макети, реконструкції прадавніх будинків. Четверта будівля в процесі створення — будівля знахаря. Вона готова на 60%, але відкриємо наступного тижня. Це більше ігровий будинок для квестів. Також будуть зберігатися трави".

Гостинна хата

У гостинній хаті працюватимуть Юрій та Алла Ковальчуки. В день відкриття вулиці ремесел вони проводитимуть майстер-клас з виготовлення:

  • поліської традиційної іграшки — 12:00;
  • воскової свічки — 15:00.

"Основне — це звичаї та обряди Полісся та Волині, традиційна кухня. Взимку відкриваємо резиденцію Святого Миколая. Це те, що було та відбудеться вже цього року", — розповів керівник клубу історичної реконструкції.

На Оствиці біля Гостинної хати. Відтворення давнього обряду Полісся — Водіння Куста на Трійцю. Юрій Ойцюсь

Реміснича майстерня

У цій майстерні 22 червня Ірина Кухар показуватиме, як виготовляти:

  • купальський віночок — 13:00;
  • птаха щастя з природних матеріалів — 15:00.

"Ірина Кухар виготовляє багато різних речей — це прикраси з лози, соломи, обрядові та звичайні віночки", — зазначив Юрій Ойцюсь.

Ірина Кухар у Ремісничій майстерні. Юрій Ойцюсь

Майстерня глини

Проводитиме заняття зі створення виробів із глини майстриня Ліза Цівінська:

  • з 12:00 гончарство (у порядку живої черги);
  • з 14:00 заняття з ліплення з глини.

"Ліпка — це можуть бути до 10 людей, а на гончарство — максимум дві людини", — зазначив керівник клубу.

В майстерні Ліза Цівінська ліпить на гончарному крузі. Юрій Ойцюсь

Ліза Цівінська виготовляє виріб з глини. Юрій Ойцюсь

Які ще планують відкрити майстерні

Також на Оствиці планують відкрити інші локації, де проводитимуть майстер-класи. Юрій Ойцюсь додав, що для цього вони шукають майстрів традиційних ремесел:

"99%, що буде кузня, рано чи пізно ми знайдемо коваля. Це буде будинок ткалі. Овечки є, вовна є, можна цю вовну прясти й робити, наприклад, ковдри. Було б ідеально зробити будинок бондаря, щоб виготовляти дошки, відра. Це такі ужиткові речі, які зараз використовуються. Але для цього треба знайти майстрів. Ми шукаємо людей, які готові цим займатися".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook