Ланцепупики, маглаї та схудні млинці: в громаді на Рівненщині презентували традиційні страви

У Володимирці презентували гастрономічні традиції громади у рамках проєкту "Рівненщина на смак". Серед них — маглаї, сушена у печі риба та вареники з чорницями, які можуть внести до переліку обʼєктів нематеріальної культурної спадщини області.

На заході побувало Суспільне.

Колектив "Надвечірʼя" приїхав до Володимирця із села Хиночі, щоб розказати, як готують маглаї — млинці з квасолею. Одна з учасниць колективу Софія Кравчук поділилася, готувати — нескладно, а страва смачна та ситна:

"Варимо пару картоплин, товчемо їх так, як на товканицю. Тремо сиру картоплю, дві частини, змішуємо все, солимо, і вже наше тісто готове. Квасоля вариться раніше. Зваримо її, товчемо і формуємо такі малесенькі млинчики — маглаї. Всередину кладемо квасолю, обліплюємо, ставимо на пательню і в піч".

За донат на ЗСУ на презентації також можна було спробувати: ланцепупики, сушену рибу, вареники з чорницями, печений на черені хліб, схудні млинці, грибний суп, пиріжки по-володимирецьки тощо. Усі вони — традиційні для жителів окремих населених пунктів громади.

Зі слів жительки села Біле Людмили Кобець, ланцепупики — це давня страва, популярна серед жителів краю:

"Це такі кульки, зроблені із картоплі, яка зварена в мундирах, очищена, перекручена на мʼясорубку. Вони варяться у воді. До них подають грибну підливу та шкварки, притрушують зеленню".

Господині, які презентували страви громаді, розповіли, що схудними млинцями називають оладки на дріжджовому тісті, до якого вмішують терту сиру картоплю. Пиріжки по-володимирецьки — це зрази, всередину яких кладуть мʼясну начинку.

Як зазначила заступниця начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Світлана Хомяк, такі страви представляють гастрономічну спадщину:

"Можливо, навіть і місцеве населення, яке живе у Володимирці, побачило щось новеньке. Багато цікавого, того, що має право жити, і буде жити завдяки ентузіастам, які працюють у культурі Володимиреччини".

Деякі із представлених страв у громаді планують подати до переліку обʼєктів нематеріальної культурної спадщини Рівненщини. Йдеться про вареники з чорницями, сушену рибу та маглаї.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook