Поповнили банк крові на 24 літри: у місті на Рівненщині понад півсотні людей стали донорами

. Суспільне Рівне

Майже 60 людей прийшли у виїзний пункт, який 22 лютого працював у Дубні на Рівненщині, щоб стати донорами. Банк крові вдалося поповнити на 24 літри, які передадуть на потреби ЗСУ.

Про це Суспільному розповіла лікарка-трансфузіологиняЛікар-трансфузіолог - це спеціаліст, що лікує захворювання плазми та крові. обласного центру служби крові Оксана Джула, яка працювала на виїзді в Дубні.

До здачі крові долучилися 58 донорів, понад 40 із них — військовослужбовці інженерно-позиційного полку. Вони зініціювали колективну здачу крові.

"Серед наших військовослужбовців багато постійних донорів. Якось ми з колегами обговорювали цю тему і вирішили зібратися колективом, щоб поїхати в Рівне у центр служби крові. Але нам повідомили, що виїзна бригада приїде в місто. Тому наші військові з власної ініціативи прийшли сьогодні сюди, щоб поділитися своєю кров’ю", – розповів начальник Служби звʼязків з громадськістю інженерно-позиційного полку Командування Сил підтримки ЗСУ, майор Руслан Васильович.

Суспільне Рівне

Окрім військових, було декілька поліцейських та приблизно десять цивільних, серед яких — працівники місцевого інклюзивно-ресурсного центру. Вони приїхали здати кров колективом.

Як розказала лікарка Оксана Джула, на сьогодні найбільша потреба у групах крові з негативним резусом. Серед донорів було декілька з найбільш рідкісною — IV негативною групою. Таких людей, за даними Оксани Джули, на землі менше одного відсотка.

Серед них — військовослужбовець Андрій. Він упродовж життя більше десяти разів здавав кров. Знає, що вона рідкісна, тому, каже, що без вагань ділиться нею:

"Ще до початку війни був в мене такий випадок, що одна жіночка народжувала дитину через кесарів розтин, їй потрібна була донорська кров. У неї була теж IV негативна. Тоді на всю частину знайшли тільки мене з такою групою крові. Я радий, що зміг тоді їй допомогти".

Військовослужбовець з рідкісною групою крові. Суспільне Рівне

З-поміж донорів було багато, хто вперше здавав кров. А також тих, хто вже мав такий досвід, з відзнакою Почесний донор України. Серед таких — поліцейський Михайло:

"Зараз вже 45 чи 46 раз — вже сам збився з ліку. Перший раз поділився нею у 2010 році. І з того часу є постійним донором. Хочу у такий спосіб допомагати людям, які цього потребують. Раніше було простіше, бо у Дубні працювала станція забору крові і я 42 рази там здавав кров. Але потім її закрили, тепер треба їздити в Рівне, це незручно. Тому скористався нагодою, що обласний центр служби крові приїхав у Дубно і разом з колегою долучилися до акції".

Суспільне Рівне

Кров можна здавати раз у два місяці. Як розказала Оксана Джула, найдовше відновлюються еритроцити – до 60 днів, тому частіше бути донором не можна:

"Коли донор приходить до нас, то його реєструють, потім ми визначаємо групу крові, резус-фактор, рівень гемоглобіну. Якщо всі ці показники в межах норми, то ми донора допускаємо до огляду лікарем. Далі збираємо анамнез, протипокази, вимірюємо артеріальний тиск".

Суспільне Рівне

Якщо всі показники в нормі, то донор йде в операційну на збір крові, яку потім обстежують на ВІЛ та СНІД, сифіліс і гепатит.

"Людина, яка захотіла бути донором, має підготуватися ще з вечора. Напередодні бажано не їсти молочні продукти, яйця, жирну, смажену, копчену їжу, солодощі, банани, горіхи та зернята. Ці продукти можуть викликати хільозВизначення патологічного стану, яке позначає наявність в складі крові жирових частинок, що не дозволяють провести точну діагностику. крові. Така кров стає непридатна для переливання. Зранку перед забором треба багато пити і перекусити легкою їжею. Здавати кров натще не зовсім правильно", – додала Оксана Джула.

Суспільне Рівне

Щоб швидше відновитися після здачі крові, зі слів лікарки, треба їсти продукти, багаті залізом. Це може бути гречка, буряк, червона риба, м'ясо, теляча печінка, можна пити сухе червоне вино.

За підсумками виїзду в Дубно, зібрали 24 літри крові, 18 з яких — від військових. В середньому кожен донор здав по 450 мілілітрів крові. Із 58 людей, які захотіли поділитися кров’ю, до забору допустили 53 людей.

Суспільне Рівне

Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook