Звести мають за пів року: в Дубні на Рівненщині визначили підрядника з будівництва житла для переселенців

Фото проєкту будинку для ВПО. Суспільне Рівне

У Дубні на Рівненщині визначилася із підрядником, який будуватиме соціальне житло для переселенців. З-поміж чотирьох кандидатів обрали того, хто запропонував найнижчу ціну. В умовах прописали, що за пів року він має збудувати п'ятиповерхівку на 90 квартир.

Фото проєкту будинку для ВПО. Суспільне Рівне

Про деталі процесу Суспільному розповів начальник міськуправління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Анатолій Омельянчук.

На будівництво багатоповерхівки для проживання ВПО Європейський союз виділив для Дубна понад п'ять мільйонів євро. Оголосили тендер, на який подалися чотири претенденти.

"Найменшу ціну запропонувало ТОВ "Реноме-Євробуд". Ми разом зі спонсорами та проєктантами детально перевірили цю організацію, вивчили їхні попередні роботи, зібрали відгуки та рекомендації – і тоді підписали контрактну угоду. Паралельно з фірмою "Спецрембуд" уклали договір на виконання робіт з технічного нагляду", – розповів Анатолій Омельянчук.

За його даними, в Дубні "Реноме-Євробуд" реконструював початкову школу та центр психосоціальної підтримки, відновлювала дах Великої синагоги.

На будівництво соціального житла на вулиці Василя Червонія у підрядників буде пів року від дати реєстрації декларації про початок будівництва. Як повідомили у міськраді, декларацію зареєструють за декілька тижнів.

За проєктом, у п’ятиповерховому будинку буде 90 квартир з мінімальним набором меблів, пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю ліфти, підвал з укриттям.

"За міські кошти буде виконаний благоустрій території: водопостачання, водовідведення, електроенергія, теплопостачання і укриття. Такі були умови Євросоюзу. Ми на бюджетний 2024 рік на сесії заклали на благоустрій 22 мільйони гривень", – додав Анатолій Омельянчук.

У будинку зможе проживати орієнтовно 330 переселенців. Чергу на отримання житла формують в міському управлінні соціального захисту населення.

"Станом на сьогодні є 189 заявок на чергу. Це загалом 423 особи. Коли затвердять фонд житла, то комісія буде розбирати кожну заяву окремо. По кожній сім’ї, на підставі наданих документів, будуть по різних пунктах підраховувати кількість балів, щоб визначити пріоритетність, бо заявок багато", – повідомила працівниця управління соцзахисту Анжела Гроцька.

Раніше мер Дубна Василь Антонюк розповідав Суспільному, що житло надаватимуть відповідно до українського законодавства щодо виділення житла для громадян:

"Це буде власність міської ради й житло здаватиметься в оренду на той час, доки переселенці будуть в Дубні. Ми зацікавлені у тому, щоб люди залишилися у нас".

За даними з офіційного сайту мерії, цей проєкт фінансує Європейський Союз та адмініструє Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO. Дубно стало одним з шести міст в Україні, де завдяки підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні, стало можливим будівництво багатоквартирного будинку для ВПО з дотриманням усіх екологічних норм та вимог.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook