Демобілізований строковик Максим Бистрицький: про службу у Нацгвардії та звільнення Гостомеля

Нацгвардієць із Полтавщини Максим Бистрицький одним із перших звільнився у запас відповідно до указу Зеленського про демобілізацію строковиків. Під час повномасштабного вторгнення військовий брав участь в евакуації бійців з військової частини у Гостомелі, який окупували росіяни.

Як розповів Суспільному Максим Бистрицький, він розпочав свою військову службу 2020-го року. На той момент був студентом одного з полтавських вишів. Щоб пройти строкову службу, чоловік продовжив навчатися заочно.

Військовий після служби планує працювати в ДСНС. фото Максима Бистрицького
Я пішов служити доволі рано. Прийшов у школу, відучився, далі пішов у наш педагогічний виш на факультет історії. Так подумав, що скоро йти в армію, оскільки вже вік дозволяв. Мені було 19 років. Був ще шкетом, так би мовити, вирішив піти і пройти службу на півтора роки.
Максим Бистрицький на строковій службі. фото Максима Бистрицького

Кар’єру військового Максим розпочав у Нацгвардії. Він служив у підрозділах, які охороняли громадський порядок. Так тривало до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Думаю, неодноразово люди бачили відео з мітингів, де стоять хлопці у таких великих костюмчиках. Це були якраз наші хлопці. Також хлопці, які ходили в синій формі по місту, – це також наші. Нас дуже часто плутали з поліцією. Деякі казали, що десант, бо в нас блакитні берети. Ми виконували таку службу.

Після 24 лютого 2022-го підрозділ Максима здійснював евакуацію військових із Гостомеля. Пізніше вони охороняли Київ та його околиці. За час служби чоловік отримав звання старшого солдата. Говорить, що це найвище звання для строковика.

Максим Бистрицький служив у підрозділі "Нацгвардії". фото Максима Бистрицького
Зараз ми виконуємо заходи з фільтрування осіб, які проїжджають до Києва, оскільки я служив у Києві. Це блокпости, патрулювання окремих зон. Зараз, в основному, фільтраційні заходи. Ми перевіряємо людей, щоб не завозили боєприпаси, шукаємо осіб, які можуть бути пов’язані з країною-агресором.

11 квітня 2024-го Максима Бистрицького як військовослужбовця-строковика демобілізували та звільнили у запас.

Максим охороняв Київ та його околиці. фото Максима Бистрицького
Спочатку не вірилось. Дивляться люди новини, і раз через раз ти чуєш: "Скоро нас відпустять". І це слухаєш приблизно рік. І вже перестаєш у це вірити, бо думаєш: "Та ні, хлопці, я повірю, коли дадуть документи і я буду розуміти, я що дійсно звідси йду". І це розуміння, що ти дійсно йдеш з армії за три з половиною роки, думаєш: "А це дійсно можливо? Це все таки зробили? Нас почули?".

Нині військовий відновлюється та готується до роботи в ДСНС. Як альтернативу також розглядає вакансії педагога.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok