Тиждень після обстрілу Супрунівки: як оговтуються після трагедії мешканці зруйнованих будинків

Сімейний гуртожиток у Супрунівці, який зазнав руйнувань 8 квітня через ракетний обстріл, передали в обслуговування полтавського комунального підприємства "ЖЕО 2".

Рішення ухвалили на сесії міськради 17 квітня, аби мешканці могли приватизувати житло та отримати державну допомогу для відновлення своїх осель, розповіла секретар міськради Катерина Ямщикова.

Юлія Водолазська більше 30 років прожила у гуртожитку у селі Супрунівка, який 8 квітня зазнав руйнувань через ракетний обстріл Росією.

"Я не пам’ятаю, як я виходила. Мої вікна он над дорогою два, ще б трішки, наді мною б упало, я б, мабуть, уже б не вийшла", — пригадує місцева жителька Юлія Водолазська.

Суспільне Полтава

"На жаль, велика кількість мешканців мають там неприватизоване майно, що ускладнює їм можливість отримати допомогу, зокрема, її оформлювати і документально працювати з цим процесом, а це надважливо", — каже секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.

Крім гуртожитку, пошкоджень зазнали й навколишні будинки. Нині уламки та будівельне сміття розчистили.

"Там всі вікна закриті. З 15 квітня робляться покрівельні роботи", — повідомив заступник голови Полтавської міськради Володимир Чередниченко.

фото надані Г.Шевченком

"Тут уламок залетів. І в ліжко, і в матрац, отам витягли. Отакий десь, як яблуко гарне, залізяка. Це уламок від ракети? Так, від ракети. Батарею пробило там, на лоджії і перестінок. Зараз на дачі у вагончикові, там дивани два ж, город", — розповідає місцевий житель Григорій Шевченко.

Частині постраждалим вже виплатили одноразову допомогу із бюджету Полтавської громади. Це стосується тих, чиє житло зазнало руйнувань, хто зазнав поранень та родина загиблої. Та деякі люди досі не можуть на неї зареєструватися.

"Мене, онуків двох і доньку меншу зареєстрували, а старшої доньки і в списках немає. Чому? Не знаю, чому. Живемо в одній квартирі. Ось і цієї жінки нема, у нас пів будинку немає в списках", — повідомила місцева жителька Ганна Давидова.

Суспільне Полтава

"Ніяких зовсім, мене і в списках мене нема. Ходили, звісно, і документи давали. Не знаю, пропустили, хто давав списки. А що? Не знаю, що тепер", — розповіла місцева жителька Наталія Филь.

"Якщо у людей не вистачало того чи іншого додаткового документа до заяви, то цим людям не відмовляли, але її прийняти не змогли, поки люди не візьмуть ще додатковий пакет документів, але і цей супровід міська рада робила", — пояснює секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.

Чи підлягає відновленню гуртожиток, поки невідомо. Це з’ясують після будівельної експертизи, яку мають провести протягом місяця, розповів Чередниченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok