"Зривалось, бахкало, стріляло": історія родини, яка постраждала від ракетного удару по Супрунівці

Ексклюзивно

Родина Юлії та Дениса Баличевих із села Супрунівка Полтавської громади, постраждали від ракетного удару, що 8 квітня завдали російські війська. Вони залишилися із зруйнованою квартирою, спаленою автівкою, а самі отримали осколкові поранення, опіки та контузії.

Нині, доки тривають слідчі дії, вони живуть у своїх рідних та збирають необхідні документи для відновлення житла. Зокрема, відшкодовувати втрату автомобіля родині не будуть, бо на законодавчому рівні нині це питання не врегульоване, розповів Денис Баличев.

"Це долі секунди. Воно відразу звук, все темне, все взагалі чорне, дим. Я машинально отак закрила лице і розвернулась. І Денис кричить: "На підлогу!". Він мене скинув на підлогу.

Гуртожиток в Супрунівці, в який прилетіла російська ракета. Суспільне Полтава

Все у диму, уламки, все летить, все свистить. Денис підняв голову подивитись чи ми горимо, що робити далі. Він одразу опустив, бо лежав на мені, бо тут літали уламки. І десь пару хвилин ми полежали так і Денис каже: "Ліземо в коридор", — пригадує постраждала від ракетного удару Юлія Баличева.

Уламок ракети, поцілив у гуртожиток навпроти. Та вибуховою хвилею, зруйнувало й оселю подружжя.

Суспільне Полтава

"Рама з балкона лежала десь отут, далі ця рама лежала на цій стороні, тобто майже на ліжку. Двері вхідні вигнуло туди у під’їзд, тобто як майже були складені, ледве вибили двері. Пошкодження самі бачите, дуже великі. Летіло з того боку, де сам був момент прильоту, через вікна, через скло. Скло все повилітало, на підлозі було скла сантиметрів 2-3 скла, все було в склі. Зривалось, бахкало, стріляло", — розповідає постраждалий від ракетного удару Денис Баличев.

коллаж Суспільного. Фото надані Ю. Баличевою

"Отут моя була прямо голова на подушці, все було у крові повністю. Ми вкриті були ковдрою, вона вся була повністю в уламках, не тільки скла, а прям металу, як всюди посічено. І пролетіли два уламки мимо моєї голови от сюди і відрекошетили отуди. Тобто, варіантів, щоб я вижила зовсім не було", пригадує постраждала від ракетного удару Юлія Баличева.

Під час влучання, згоріла й автівка подружжя, яка стояла поблизу будинку, каже Денис Баличев.

"Авто згоріло, нічого немає, ніхто відшкодовувати не збирається, не знаємо куди звертатися, щоб хоч якісь почались слідчі дії по авто. По страховій сказали: "Співчуваємо, ніяких виплат не буде, ніхто нічого вам не відшкодує". Була звичайна страховка, але сказали, що якщо була б навіть максимальна страховка, то там є випадки, які під час військового стану не розповсюджуються", — розповідає постраждалий від ракетного удару Денис Баличев.

Суспільне Полтава

Нині на рівні держави механізм компенсацій існує за пошкоджене або зруйноване житло внаслідок збройної агресії, каже юристка Дар’я Маліннікова. Відшкодування ж за рухоме майно, зокрема, автомобілі, на законодавчому рівні не врегульоване.

"Ми все ж таки рекомендуємо людям, перше, це обов’язково зафіксувати факт того, що автомобіль було знищено саме внаслідок ракетного обстрілу чи внаслідок будь-яких інших дій, через порушення правил ведення війни з боку Російської Федерації. Як це можна зафіксувати. Це подається заява до поліції, і відповідно особо отримує витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, де буде написано обставини, коли це майно було фактично знищеним. Звісно, ми ще рекомендуємо провести експертизу, яка оцінить шкоду завдану цьому майну. І плюс – зберігати всі документи, які підтверджують право власності на даний автомобіль", — говорить юристка Дар’я Маліннікова.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok